Ticaret Bakanlığı 15 kamu personeli arıyor!

Ticaret Bakanlığı 15 kamu personeli arıyor!
Ticaret Bakanlığı 15 kamu personeli arıyor!

Ticaret Bakanlığı, bünyesine 15 devlet kamu personeli alımı yapacak. Başvurular, 18 Eylül 2023 tarihinde sona erecek. İş arayanlar için önemli bir fırsat olan bu alımlar, Ankara'da gerçekleşecek. İşte detaylar:

Başvurular İçin Son Fırsat 18 Eylül 2023

Ticaret Bakanlığı, ülkenin dört bir yanından nitelikli memur adaylarını arıyor. Başvurular için son tarih 18 Eylül 2023 olarak belirlendi. Bu tarihe kadar başvurusunu tamamlamayan adaylar, bu önemli fırsatı kaçırabilirler.

Başvurular Online Olacak

Başvuruları yapmak için adaylar, Kariyer Kapısı internet sitesini kullanacaklar. Online başvuru işlemi, adaylara kolaylık sağlayacak ve başvuruların hızlı bir şekilde alınmasını sağlayacaktır.

ticaret-bakanligi-15-kamu-personeli-ariyor.jpg

Ankara'da Göreve Başlayacaklar

Başvuruların kabul edilmesinin ardından, alımların Ankara'da gerçekleşeceği belirtildi. Bu nedenle başvuru yapan adaylar, Ankara'da görev yapmayı kabul etmelidirler.

Başvuru Şartları Neler?

Ticaret Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı'na başvuracak adayların bazı önemli şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Bu şartlar şu şekildedir,

  • En az dört yıllık yükseköğrenim veren hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmak,
  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları'nın (KPSS A Grubu) birinden KPSS P-48 puan türünden 80 ve üzeri puan almış olmak,
  • 01.01.1988 ve daha sonra doğmuş olmak,
  • Sağlık durumu, Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye uygun olmak.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar için bu alım fırsatını kaçırmamak için başvurularını yapmalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.