TİCARET BAKANLIĞI kamu personeli alımımız! 1500 kişi yeni işe başlayacaktır

TİCARET BAKANLIĞI kamu personeli alımımız! 1500 kişi yeni işe başlayacaktır
1500 kişi yeni işe başlayacaktır! TİCARET BAKANLIĞI kamu personeli alımımız

TİCARET BAKANLIĞI kamu personeli alımımız! 1500 kişi yeni işe başlayacaktır

Ticaret Bakanlığı, 1500 kamu memuru alımı duyurdu. ÖSYM aracılığıyla KPSS puanıyla başvurulabilecek alımın detayları makalemizde.

Ticaret Bakanlığı, Türkiye genelinde fahiş fiyatlarla mücadelenin artan ihtiyacı doğrultusunda bünyesine 1500 yeni memur eklemeyi planladığını duyurdu.

Bu büyük alımın, ülke genelinde bulunan 81 şehirdeki taşra ve merkez teşkilatlarında gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Pr. Dr. Ömer Bolat'ın liderliğindeki Ticaret Bakanlığı, alınacak personellerin özellikle fahiş fiyat uygulamalarıyla aktif bir mücadele içerisinde olacağını vurguladı.

Bu kapsamda, 17 Ekim 2023 tarihli açıklamada Bakan Bolat, sürecin en yakın zamanda başlatılacağının altını çizdi.

Bakanlık, alınacak memurların genellikle Genel İdari Hizmetler sınıfında denetmen ve denetmen yardımcısı pozisyonlarında 8. ve 9. derecede görev yapacaklarını belirtti.

Ayrıca, başvuru sürecinin ÖSYM aracılığıyla yürütüleceği ve KPSS puan sıralamasına göre seçimin yapılacağına dikkat çekildi. Başvuru için dikkate alınacak bazı önemli şartlardır. Adayların 2022 veya 2023 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan KPSS'ye katılmış olması gerekiyor.

Başvuracak adayların P-3 veya P-4 puan türlerinden en az 70 taban puanı almış olmaları şart. Bakanlık işe alım kılavuzunun henüz yayınlanmadığını, fakat yakın zamanda duyurulacağını bildirdi.

İlgililerin süreçle ilgili güncel bilgilere ulaşabilmeleri için Bakanlığın mobil uygulamalarını takip etmeleri önerildi.