TÜBİTAK ESK SPK EGM personel alımı yapacağız dedi kamu memur alımı

TÜBİTAK ESK SPK EGM personel alımı yapacağız dedi kamu memur alımı
Kamu memur alımı! TÜBİTAK ESK SPK EGM personel alımı yapacağız dedi

Kamu kurumları tarafından gerçekleştirilen personel ve işçi alımlarına dair en güncel bilgileri içermektedir. İşte fırsatlar ve başvuru tarihleri!

Kamu Kurumları İşçi ve Personel Alımı Hangi Pozisyonlarda Yapıyor?

Türkiye'nin Prestijli Kurumları İş İlanları Yayınlıyor EGM, DHMİ, ESK, TÜBİTAK ve SPK gibi önemli kamu kurumları, genelde İŞKUR ve Resmî Gazete üzerinden personel alım ilanları yayınlar.

Bu alımlar KPSS'li veya KPSS'siz şeklinde iki ana grupta organize edilir. Lise mezunu bireyler bile bu ilanlara başvuru yapabilir. Her bir kurum, alım yapılacak pozisyonları ve başvuru koşullarını detaylı olarak açıklar.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Alımları EGM, daimi kadroda 7 destek personeli alımı yapar. Adayların lise mezunu olması, merkezi birimlerde görev alacak olması ve KPSS P - 94 puan türünden 70 taban puan almış olması gereklidir. Başvurular 16 Ekim 2023'te online olarak açılır.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Alımları DHMİ, 5 personel alımı gerçekleştirir. Lisans mezunu adayların, P - 3 puan türünden 80 taban puan almış olmaları ve son iki yılda yapılan KPSS sınavına girmiş olmaları şarttır. Başvurular 16 Ekim 2023'te alınmaya başlanır.

Et ve Süt Kurumu (ESK) Alımları ESK, Ağrı'da 1 tesisatçı alımı yapmaktadır. Bu alımda KPSS şartı aranmamakla birlikte, adayların belirli bir bölgede ikamet ediyor olması önemlidir. Son başvuru tarihi 9 Ekim 2023'tür.

TÜBİTAK Alımları TÜBİTAK, 1 işyeri hekimi ve 2 teknik destek uzmanı alımını gerçekleştiriyor. KPSS şartı olmadan Gebze ve Ankara'daki şubelerinde görevlendirme yapılır. Türkiye'nin dört bir yanından başvurular alınır.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Alımları SPK, merkezi birimlerde 10 memur alımı gerçekleştiriyor. Bilişim alanında çalışmak üzere alımlar yapılır ve başvurular 4 Ekim 2023'te başlamıştır.

Kamu kurumlarından alınan bu bilgilere göre, kariyer planlarına yeni bir yön vermek isteyenler için bu fırsatları değerlendirebilirsiniz.