TÜİK 20 Uzman Yardımcısı Personel Alımı Yapıyor! Bu Şekilde Başvurun

TÜİK 20 Uzman Yardımcısı Personel Alımı Yapıyor! Bu Şekilde Başvurun
Türkiye İstatistik Kurumu olarak bilinen TÜİK, merkez teşkilatında görevlendirmek üzere 20 uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

TÜİK tarafından istihdam edilmesi düşünülen uzman yardımcısına ilişkin 20 kişilik bir kontenjan açılmış bulunuyor.

Merkezde görevlendirilmek üzere açılan bu alım ilanına göre diğer önemli hususlar ise haberimizin içeriğinde yerini almaya devam ediyor.

20 Uzman Yardımcısı İstihdam Edilecek!

Türkiye İstatistik Kurumu, uzman yardımcısı alımı yapacak. Resmî Gazete'de yayımlanan ilana göre, TÜİK merkez teşkilatında görevlendirmek üzere 20 uzman yardımcısı istihdam edecek. Bu alım, belirli şartları sağlayan adaylar arasından yapılacak.

Başvurular e-Devlet ve Kariyer Kapısı Üzerinden

basvurular-e-devlet-ve-kariyer-kapisi-uzerinden.webp

TÜİK uzman yardımcısı alımı başvuruları, 11 Ekim 20 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden veya "Kariyer Kapısı" internet adresi isealimkariyerkapisicbikogov.tr) üzerinden gerçekleştirilebilecek. Başvuruda bulunacak adaylar, ilgili bölümlerine mezun olmuş olmalı ve TÜİK için belirtilen diğer şartları karşılamalıdır.

Sınav Bilgileri ve Sonuçlar!

Başvuruların ardından giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesi, sözlü sınavın yeri ve tarihi TÜİK'in resmi internet sitesi olan tuikgovtr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca, adaylar sınav ile ilgili tüm bilgilere Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım Platformu'ndaki Sınavlarım/Mülakatlarım menüsünden de ulaşabilirler.

TÜİK, istatistik ve veri analizi alanında uzmanlaşmak isteyen adaylara bir iş fırsatı sunuyor ve başvuruları almaya başladı. Başvuruların belirtilen tarihler arasında tamamlanması gerekmektedir. Uygun adaylar uzman yardımcısı olarak göreve atanarak TÜİK'in çalışmalarına katkı sağlayacaklardır.