Başkonsolosluk Türk Personel Alımımız! T.C DENVER Başkonsolosluk kamu alımı

Başkonsolosluk Türk Personel Alımımız! T.C DENVER Başkonsolosluk kamu alımı
T.C DENVER Başkonsolosluk kamu alımı! Başkonsolosluk Türk Personel Alımımız

Başkonsolosluk Türk Personel Alımımız! T.C DENVER Başkonsolosluk kamu alımı

T.C. Deventer Başkonsolosluğu, sözleşmeli sekreter pozisyonu için sınav düzenleyerek personel alacak.

Başvuru süreçleri, sınav detayları ve adaylarda aranan nitelikler. T.C. Deventer Başkonsolosluğu, Deventer/Hollanda'da sınav yöntemiyle bir sözleşmeli sekreter alımı yapacaktır.

Adayların sınav için gereken seyahat ve belgeler tamamen kendi sorumluluğundadır.

Adaylarda Aranan Temel Nitelikler: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma zorunluluğu, 41 yaşından büyük olmamak, Lise veya eşdeğer bir okuldan mezun olmak, Kamu haklarından yoksun olmamak.

Herhangi bir ceza almamış olmak, Erkekler için askerlik görevini tamamlamış olmak, Sağlık koşullarına uygun olmak, İngilizce ve Türkçe dillerini çok iyi bilmek, Bilgisayar kullanabilme becerisine sahip olmak.

Başvuruda İstenen Belgeler: Özgeçmiş (CV), Pasaport örneği ve ilgili sayfaları, Nüfus cüzdanının aslı veya fotokopisi, Mezuniyet diploması, Askerlik durum belgesi, Güncel renkli vesikalık fotoğraf.

Tüm bu belgelerin Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yüklenmesi gerekmektedir. Yazılı Yeterlilik Sınavı: Bu sınav, 17 Kasım 2023 tarihinde Başkonsolosluğun Deventer/Hollanda'da bulunan binasında gerçekleşecek.

Sınav Konuları: Türkçeden İngilizceye çeviri (1 saat), İngilizceden Türkçeye çeviri (1 saat), Türkçe kompozisyon (1 saat), Matematik (1 saat). Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı: Yazılı sınavı geçen adaylar, 24 Kasım 2023 tarihinde bu sınava katılmaya hak kazanacaklardır.

Sınav Konuları: Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi, Bilgisayarda daktilo sınavı. Başvuru ve Sınav Takvimi: Başvurular, 17 Ekim 2023 ile 3 Kasım 2023 tarihleri arasında Kariyer Kapısı üzerinden yapılabilecektir.

Başvuru belgelerinin son teslim tarihi 10 Kasım 2023'tür. Tüm sınavlar T.C. Deventer Başkonsolosluğu binasında yapılacak olup, herhangi bir değişiklikte adaylara e-posta ile bilgi verilecektir.

Gerçeğe aykırı bilgi ve belge veren adaylar hakkında yasal işlem başlatılacak, alım süreci iptal edilecek ve ödenen ücretler faiziyle birlikte geri alınacaktır.

Kaynak: isealimkariyerkapisi