Sözleşmeli TÜRK uyruklu sekreter sınav ilanı! OSLO BÜYÜKELÇİLİĞİ

Sözleşmeli TÜRK uyruklu sekreter sınav ilanı! OSLO BÜYÜKELÇİLİĞİ
OSLO BÜYÜKELÇİLİĞİ! Sözleşmeli TÜRK uyruklu sekreter sınav ilanı

Sözleşmeli TÜRK uyruklu sekreter sınav ilanı! OSLO BÜYÜKELÇİLİĞİ

Türk Büyükelçiliği Oslo'da sözleşmeli sekreter pozisyonları için sınav düzenliyor. Sınav detayları, başvuru gereklilikleri ve tarihleri.

Türk Büyükelçiliği Oslo, sözleşmeli sekreter alımı için sınav duyurusu yaptı. Oslo/Norveç'te gerçekleştirilecek sınavla ilgili tüm işlemler adayların sorumluluğunda olacak.

Pasaport, vize ve seyahat düzenlemeleri bu kapsamda önemli.

T.C. vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşını aşmamış olmak, En az lise mezunu olmak (yabancı okulların denkliği MEB tarafından onaylanmış olmalı),

Kamu haklarından mahrum olmamak, Ceza hükümlülüğü bulunmamak (detaylı bilgi için duyuruyu inceleyin), Erkek adaylar için askerliği tamamlamış olmak, İklim koşullarında çalışmaya engel bir durumu olmamak.

İngilizce ve Türkçe'yi çok iyi bilmek, Norveççe bilmesi tercih sebebi, Bilgisayar ve daktilo kullanabilme yeteneği.

Başvuru belgeleri ve teslim şekilleri detaylı bir şekilde belirtilmiş. Başvurular için gerekenler: Özgeçmiş, T.C. pasaport örneği, nüfus cüzdanı, diplomanın aslı veya onaylı sureti, erkekler için askerlik belgesi ve renkli vesikalık fotoğraf.

Sınav süreci iki aşamadan oluşuyor: Yazılı Yeterlilik Sınavı ve Sözlü/Uygulamalı Yarışma Sınavı.

Yazılı sınavda Türkçe ve İngilizce çeviri, Türkçe kompozisyon ve matematik; sözlü sınavda genel kültür, coğrafya ve tarih konuları ele alınacak. Uygulamalı sınavda ise daktilo (bilgisayar) sınavı yapılacak.

Başvurular 8-25 Ekim 2023 tarihleri arasında e-Devlet sistemi üzerinden alınacak.

Başvuru belgelerinin aslı veya onaylı suretlerinin en geç 27 Ekim 2023 Pazartesi günü mesai bitimine kadar T.C. Oslo Büyükelçiliği'ne ulaştırılması gerekiyor.

T.C. Oslo Büyükelçiliği sözleşmeli sekreter alımı için detaylı sınav ve başvuru duyurusunu yapmıştır. Adaylar, belirtilen tarihler arasında ve belirtilen şekilde başvurularını tamamlayabilirler.

Kaynak: İsealimkariyerkapisi