TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş PERSONEL ALIMIDIR! İş İlanları 2023

TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş PERSONEL ALIMIDIR! İş İlanları 2023
İş İlanları 2023 TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş PERSONEL ALIMIDIR

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın düzenlediği Müfettiş Yardımcısı giriş sınavı hakkında tarihler, başvuru şartları ve sınav konuları gibi önemli bilgilere ulaşın.

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Teftiş Kurulu Başkanlığı, 5 Müfettiş Yardımcısı alımı için giriş sınavı düzenliyor. İşte bu önemli sınav hakkında merak edilenler:

1. Sınav Tarihi ve Yeri
Giriş sınavının yazılı aşaması, 24 Aralık 2023 tarihinde saat 10:00'da tek oturumda Ankara'da (Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsü) gerçekleştirilecektir.

Sınav tarihleri ve mekanlarının değişmesi durumunda bilgilendirme, TEDAŞ'ın resmi internet sitesi ve Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yapılacaktır.

2. Başvuru Şartları Nelerdir?
Başvuruda bulunacak adayların aşağıdaki şartları karşılamaları gerekmektedir:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde yer alan genel şartları taşıması,
En az dört yıllık lisans eğitimi veren belirli fakültelerden mezun olması,
KPSS P48 puan türünden 80 ve üzeri puan almış olması,

Başvuru puanına göre ilk 100 içinde yer alması,
1 Ocak 2023 tarihinden itibaren 35 yaşını doldurmamış olması,
Sağlıklı, her türlü iklim ve yolculuk koşullarına dayanıklı olması,
Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması.
3. Başvuru İşlemleri

Başvurular, 13 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 15:00'ten, 1 Aralık 2023 Cuma günü saat 23:59'a kadar e-Devlet üzerinden yapılacaktır. Başvurular, adayın son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğrafını yüklemesi ve başvuru formunu doldurmasıyla tamamlanacaktır.

4. Sınav Konuları
Sınavda aşağıdaki konulardan sorular sorulacaktır: Hukuk, İktisat, Maliye, Muhasebe, Yabancı Dil (İngilizce, Fransızca veya Almanca).

5. Yazılı Sınav Şekli
Yazılı sınav çoktan seçmeli (5 seçenekli) test şeklinde yapılacaktır. Sınavda tam not 100 puandır. Her bir sınav konu grubundan 25 soru sorulacaktır.

6. Yazılı ve Sözlü Sınav Değerlendirmesi
Yazılı sınav sonuçlarına göre başarılı olan adaylar, sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınavın da başarıyla geçilmesi gerekmektedir.

Sınav sonuçları, TEDAŞ resmi internet sitesi ve Kariyer Kapısı Platformu üzerinden duyurulacaktır. Ayrıca, başvuran adaylara tebligat yapılmayacaktır.

Sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyen adaylar, duyuru tarihinden itibaren 7 gün içinde yazılı olarak TEDAŞ İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı'na başvurabilirler.

Atama işlemleri için süresi içinde başvurmayan veya gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılan adaylar atanmayacaktır. Başvuruların sona ermesinden sonra başvuru bilgilerinde değişiklik yapılamaz.

Başarılı adaylar, ilan edilen kontenjandan fazla olduğu takdirde başarı sırasına göre seçilecektir.

Bu önemli sınav hakkındaki detaylar için TEDAŞ resmi internet sitesini ve Kariyer Kapısı Platformu'nu düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Kaynak: kamuilan

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.