Türkiye Enerji Nükleer Maden Araştırmaya Personel! İNSAN KAYNAKLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜNDEN

Türkiye Enerji Nükleer Maden Araştırmaya Personel! İNSAN KAYNAKLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜNDEN
İNSAN KAYNAKLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜNDEN! Türkiye Enerji Nükleer Maden Araştırmaya Personel!

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu TENMAK Denetçisi pozisyonuna başvuru yapmak için gereken şartlar, tarihler ve önemli detaylar.

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu TENMAK Denetçisi Pozisyonuna Alım İlanı

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, TENMAK Denetçisi pozisyonları için yeni personel alımı yapacak mı? Başvuru şartları ve tarihleri nelerdir? İşte detaylar.

GENEL AÇIKLAMALAR

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, 2690 sayılı Kanun gereği 2 adet TENMAK Denetçisi pozisyonu için alım yapacaktır. İşte başvuru şartları: 10/04/2023 tarihine kadar genel ve özel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinde yeterlik sınavını geçerek en az beş yıl görev yapmış olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

Başvurular 06/11/2023 tarihinde başlayacak ve 10/11/2023 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Başvuruları e-Devlet üzerinden yapmalısınız.

Başvuru belgeleri şunlar olmalıdır: Onaylı hizmet belgesi. Fotoğraflı özgeçmiş belgesi. Seyahat engeli olmadığına dair beyan. Sağlık problemi olmadığına dair beyan. Lisans bilgilerinde hata varsa düzeltme belgesi veya mezuniyet belgeleri.

GİRİŞ SINAVI

Giriş sınavında adaylar şu konularda değerlendirilecektir: Ceza Hukuku Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu, İdari Yargılama Usulü Kanunu, Devlet Memurları Kanunu Devlet Memurları Disiplin Yönetmeliği.

Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu Mal Bildiriminde bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun Kamu İhale Kanunu Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu.

TENMAK Ar-Ge Projeleri İhale Yönetmeliği, Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu ile ilgili maddeleri içeren Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Sözleşmeli Personel Yönetmeliği.

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Denetim Hizmetleri Koordinatörlüğü Yönetmeliği, Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Teşkilatı ile Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik.

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Ödül Programı ve Etkinlik Desteklerine İlişkin Yönetmelik, Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Proje Destek Programlarına İlişkin Yönetmelik.

GİRİŞ SINAV SONUÇLARI VE DEĞERLENDİRİLMESİ

Giriş sınavında başarılı sayılabilmek için 70 puan ve üzeri almak gerekmektedir. Sonuçlar Kurumun internet sitesinde ve Kariyer Kapısı üzerinden görüntülenebilir.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI VE SÖZLEŞME İMZALANMASI

70 ve üzeri puan alan adaylar sıralamaya alınır ve 2 asıl ve 2 yedek aday belirlenir. Başvuranlar yerleştirme sonuçlarını Kurumun internet sitesinde ve Kariyer Kapısı üzerinden görebilirler.

DİĞER HUSUSLAR

Başvuru belgelerinde gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar sınavları geçersiz sayılacak ve göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır.

Detaylı bilgi ve başvuru için Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: kamuilan