Yeni İşe Alınacak Devlet Memuru Alımları! TÜRKİYE İNSAN HAKLARI KURUMU 9 PERSONEL

Yeni İşe Alınacak Devlet Memuru Alımları! TÜRKİYE İNSAN HAKLARI KURUMU 9 PERSONEL
TÜRKİYE İNSAN HAKLARI KURUMU 9 PERSONEL! Yeni İşe Alınacak Devlet Memuru Alımları

Yeni İşe Alınacak Devlet Memuru Alımları! TÜRKİYE İNSAN HAKLARI KURUMU 9 PERSONEL

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 9 devlet memuru alımı yapıyor. 2023'te gerçekleştirilecek memur alım süreçleri ve başvuru detaylarına bu yazıda ulaşabilirsiniz. Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu: 2023 Memur Alım Detayları şu şekilde.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TIHEK), devlet memuru alım sürecini duyurdu. 9 personel alımı yapılacağı belirtilirken, bu memur alımlarının dokuzuncu kadro seviyesinde gerçekleşeceği ifade edildi. TIHEK memur alımında dikkate alınacak bazı temel şartlar şöyledir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesini karşılamak. En az 4 yıllık üniversite eğitimi almış olmak. 01 Ocak 2023 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. 2022 veya 2023 Kamu Personeli Seçme Sınavlarından 70 ve üzeri puan almış olmak.

Son beş yıl içerisinde YDS/e-YDS’den İngilizce veya Fransızca dillerinden birinden en az 70 puan almış olmak. Alımların yapılacağı branşlar ve detayları şöyledir. Hukuk Fakültesi mezunu: 4 memur alımı (KPSS P4 puanı ile).

Siyasal Bilgiler İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi mezunu: 4 memur alımı (KPSS P29, P30, P34, P35 puanları ile).

İletişim Fakültesi mezunu: 1 memur alımı (KPSS P3 puanı ile). Başvuru süreci: Adayların, 8 Kasım 2023 ile 22 Kasım 2023 tarihleri arasında e-Devlet platformu üzerinden TIHEK - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ya da Kariyer Kapısı İşe Platformu üzerinden başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Başvuru sonrası süreci Kariyer Kapısı CBİKO üzerinden takip edebilirsiniz. Hak kazanan adaylara bilgilendirme e-posta ile gönderilecek olup, sözlü sınavlar Ankara'da bulunan TIHEK binasında gerçekleştirilecektir. Sınav detayları ise Kariyer Kapısı Platformu üzerinden duyurulacaktır.