Türkiye Taşkömürü Kurumu 2 bin personel alımı!

Türkiye Taşkömürü Kurumu 2 bin personel alımı!
Türkiye Taşkömürü Kurumu 2 bin personel alımı!

Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun 2 bin personel alımı hakkında en güncel bilgilere ulaşın. Hangi illere alım yapılacak, başvuru şartları neler? İşte tüm detaylar!

Türkiye Taşkömürü Kurumu 2 Bin Personel Alımı Ne Zaman? İşte Detaylar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na 2 bin işçi alımı müjdesini verdiğinde, bu haber gündemin en önemli başlıklarından biri haline geldi. Şimdi ise merak edilen soruların cevapları ortaya çıkıyor. İşte Türkiye Taşkömürü Kurumu 2 bin personel alımı hakkında bilmeniz gerekenler!

Hangi İllere Kaç İşçi Alınacak?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, 2 bin işçinin dağılımının 18-32 yaş nüfus dağılımına göre yapılacağını açıkladı. Dağılım şu şekilde olacak: Zonguldak'ta bin 500 işçi, Bartın'da 400 işçi, ve Karabük'te 100 işçi. Kura çekimleri ise 13 Ekim'de Zonguldak'ta ve 20 Ekim'de Bartın ve Karabük'te gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları Neler?

Türkiye Taşkömürü Kurumu 2 bin personel alımı için başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekiyor:

  • T.C vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış ve 32 yaşından büyük olmamak,
  • En az ilkokul mezunu olmak,
  • Alım yapılacak olan Zonguldak, Karabük veya Bartın illerinde ikamet ediyor olmak,
  • Askerliğini yapmış ya da askerlik ile ilgisi olmamak.

Başvurular Ne Zaman?

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, başvuruların Eylül ayı içinde başlayacağını duyurdu. Bu fırsatı kaçırmamak için hazırlıklarınızı şimdiden yapmaya başlayın!

Kura Tarihleri

Kura yoluyla işçi alımları 13 Ekim 2023 tarihinde Zonguldak'ta ve 20 Ekim 2023 tarihinde Bartın ve Karabük'te gerçekleşecek. Bu tarihleri takip etmeyi unutmayın!

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.