Türkiye Taşkömürü Kurumu 2000 işçi alıyor!

Türkiye Taşkömürü Kurumu 2000 işçi alıyor!
Türkiye Taşkömürü Kurumu 2000 işçi alıyor!

Türkiye Taşkömürü Kurumu, genel müdürlüğü ve bağlı işyerlerinde yeraltı işlerinde çalışacak 2000 pano-ayak üretim işçisi alımı için başvuruları kabul etmeye başladı. İşte bu önemli fırsatın detayları,

Başvuru Şartları Neler?

  1. Eğitim Seviyesi, Başvuru tarihi itibariyle en az ilkokul mezunu olmak gereklidir.
  2. Yaş Kriteri, Başvuru tarihinin ilk gününde 18 yaşını tamamlamış ve son gününde 32 yaşından gün almamış olmak şartı aranmaktadır.
  3. İkamet Koşulu, Zonguldak ilinden 1500 işçi alımı için Zonguldak ilinde, Bartın 400 işçi alımı için Bartın ilinde, Karabük 100 işçi alımı için ise Karabük ilinin Yenice ilçesinde ikamet ediyor olmak gerekmektedir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar, başvuru süresi içerisinde Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nde kayıtlı olan adreslerine göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmelidirler.

turkiye-taskomuru-kurumu-2000-isci-aliyor.jpg

Adayların Seçimi Nasıl Olacak?

Başvuran adaylar arasından işe alınacak olanlar, noter tarafından gerçekleştirilecek elektronik kura çekimi ile belirlenecektir. İşte kura çekimi tarihleri,

  • Zonguldak için 1500 işçi alımı, 13 Ekim 2023, saat 14:00 - Zonguldak Site (Bahçelievler) Kapalı Spor Salonu
  • Bartın için 400 işçi alımı, 20 Ekim 2023, saat 14:00 - Bartın Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonu
  • Karabük Yenice ilçesi için 100 işçi alımı, 20 Ekim 2023, saat 16:00 - Karabük Yenişehir Merkez Spor Salonu

Elektronik kura çekimi sonucunda işe hak kazanan adaylar, işe başlamadan önce gerekli sağlık muayenelerine tabi tutulacak ve "yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışabilir" raporu almaları gerekecektir.

Önemli Bilgilendirme,

Noter kurası sonucu asıl olarak belirlenen adaylar, başvuru şartlarını taşımayan, gerekli belgeleri zamanında teslim etmeyen, sağlık muayenesi sonucunda uygun rapor alamayan veya işe başladıktan sonra 8 ay içinde ayrılan kişilerin yerine yedek listesinden sırasıyla çağrılacaktır.

Bu önemli iş fırsatını kaçırmamak için başvuru tarihlerini yakından takip etmekte fayda var. Türkiye Taşkömürü Kurumu, istihdam sağlama konusundaki bu adımıyla iş arayanlara yeni bir umut kapısı aralamış durumda. Başvurularınızı zamanında yaparak bu fırsatı kaçırmayın!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.