Uzman Yardımcıları ALACAĞIZ 33 kişi! SAVUNMA SANAYİİ

Uzman Yardımcıları ALACAĞIZ 33 kişi! SAVUNMA SANAYİİ
SAVUNMA SANAYİİ! Uzman Yardımcıları ALACAĞIZ 33 kişi

Uzman Yardımcıları ALACAĞIZ 33 kişi! SAVUNMA SANAYİİ

Savunma Sanayii Başkanlığı, 33 uzman yardımcısı pozisyonu için başvuruları kabul ediyor. Son başvuru tarihi 13 Kasım 2023.

Savunma Sanayii Başkanlığı, bünyesine katmak üzere 33 uzman yardımcısı alımı gerçekleştiriyor.

Adaylar, belirlenen genel ve özel şartları karşılayarak başvuruda bulunabilirler. Başvurular, 30 Ekim - 13 Kasım 2023 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek.

Başvuru şartları oldukça belirgin ve net. Adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıması, En az dört yıllık lisans eğitimi almış olması, 35 yaşını doldurmamış olması (01.01.1988 ve sonrasında doğanlar başvurabilir)

2022 veya 2023 yılında yapılan KPSS sınavından en az 85 puan almış olması, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 80 puan almış olması, Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgili işlemlerini tamamlamış olması ve Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalıklarının bulunmaması gerekmekte.

Başvurular, Savunma Sanayii Başkanlığı’nın resmi web sitesi üzerinden elektronik ortamda alınacak. Adaylar, belirtilen tarihler arasında gerekli belgeleri sisteme yükleyerek başvurularını tamamlayacaklar. Başvuru için gereken belgeler;

Özgeçmiş, Son 6 aya ait vesikalık fotoğraf, Diploma veya mezuniyet belgesi, Yabancı dil yeterliliğini gösteren belge.

Başvuruların detaylı değerlendirilmesinin ardından sınav tarihleri ve diğer detaylar, başkanlığın web sitesinde ilan edilecek.

Sınav sözlü olarak gerçekleştirilecek ve adayların alan bilgisi, ifade yeteneği, genel yetenek ve genel kültürü gibi çeşitli kriterlere göre değerlendirilmesi yapılacak.

Başarılı adaylar, sınav sonuçlarına ve diğer kriterlere göre sıralanarak atamaları gerçekleştirilecek.

Adaylar, başvuru süreci ve diğer detaylar için Savunma Sanayii Başkanlığı Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı'nın belirttiği iletişim numaralarından bilgi alabilirler.

Başarılı adaylar, belirtilen süre içerisinde başvurularını gerçekleştirerek Savunma Sanayii Başkanlığı’nın bir parçası olma fırsatını yakalayabilirler.

Kaynak: isealimkariyerkapisi