Uzman Yardımcısı Alımı! SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞINA 33 kişi Alacağız

Uzman Yardımcısı Alımı! SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞINA 33 kişi Alacağız
SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞINA 33 kişi Alacağız! Uzman Yardımcısı Alımı

Uzman Yardımcısı Alımı! SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞINA 33 kişi Alacağız

Savunma Sanayii Başkanlığı, uzman yardımcısı pozisyonları için 33 yeni aday arıyor. Başvuru şartları, sınav süreci ve tarihleri bu içeriğimizde detaylıca bulabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Savunma Sanayii Başkanlığı, uzman yardımcısı kadrosunda görev alacak 33 yeni adayı bünyesine katmak amacıyla bir alım ilanı yayımladı.

Bu kapsamda, belirtilen tarihler arasında başvurular kabul edilecek ve adaylar belirli şartları taşımaları halinde giriş sınavına çağrılacaklar. Savunma Sanayii Uzman Yardımcılığı pozisyonuna başvuracak adayların taşıması gereken temel şartlar şu şekildedir.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren belirtilen öğrenim bölümlerinden mezun olmak, Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan belirli bir puanın üzerinde puan almak.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'ndan (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) İngilizce alanında belirli bir puanı almış olmak. Başvurular, 30 Ekim - 13 Kasım 2023 tarihleri arasında Savunma Sanayii Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilecek.

Adaylar, başvuru sırasında belirtilen belgeleri sisteme yükleyecek ve başvurularını tamamlayacaklar. Başvuru sırasında istenen belgeler. Özgeçmiş, Son 6 aya ait vesikalık fotoğraf, Diploma veya mezuniyet belgesi, Yabancı dil yeterliliği belgesi (varsa).

Giriş sınavı, sözlü sınav formatında yapılacak ve adayların alan bilgisi, ifade yeteneği, genel yetenek ve kültürü gibi farklı kriterler üzerinden değerlendirilmesi planlanıyor. Sınavda başarılı sayılabilmek için, sözlü sınavda en az 70 puan alınması gerekiyor.

Başarılı adaylar, sınav sonuçlarına göre sıralanacak ve bu sıralamaya göre atamalar gerçekleştirilecek. Savunma Sanayii Başkanlığı, uzman yardımcısı alımı ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru süreci için resmi web sitesini ziyaret edebilir ve belirtilen iletişim numaralarından daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, belirtilen tarihler arasında online başvurularını gerçekleştirerek, Savunma Sanayii Uzman Yardımcılığı pozisyonunda kariyer yapma yolunda ilk adımı atmış olacaklar.

Kaynak: isealimkariyerkapisi