YENİ MEMUR ALIMLARI BAŞLADI! Belediye Yeni Memur ALACAK İşte Detaylar

YENİ MEMUR ALIMLARI BAŞLADI! Belediye Yeni Memur ALACAK İşte Detaylar
Belediye Yeni Memur ALACAK İşte Detaylar! YENİ MEMUR ALIMLARI BAŞLADI

YENİ MEMUR ALIMLARI BAŞLADI! Belediye Yeni Memur ALACAK İşte Detaylar

Belediye, belirli kriterlere uyan adaylar arasından memur alımı yapıyor. KPSS puanı, başvuru tarihleri ve diğer detaylar makalemizde.

Belediyesi, bünyesine katacağı yeni memurlar için başvuruları kabul etmeye başladı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilecek personel için belli başlı kriterler ve başvuru süreçleri belirlendi.

Belirtilen boş kadroya atama, "Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği” hükümleri doğrultusunda gerçekleştirilecek. Adaylar, 06/11/2023 - 10/11/2023 tarihleri arasında başvurularını tamamlayabilecekler.

Bolu Gökçesu Belediyesi, belirli şartları ve nitelikleri taşıyan adaylar arasından seçim yapacak. Başlıca genel ve özel şartlar şu şekildedir:

Türk vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

İlgili kadro unvanı için gerekli öğrenim şartını taşımak.

Erkek adaylar için askerlik durumunu tamamlamış olmak.

Ayrıca başvuru sırasında adaylardan belirli belgeler talep edilecek. Bu belgeler arasında nüfus cüzdanı, diploma veya mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi ve sürücü belgesi bulunuyor.

Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda en yüksek KPSS puanına sahip adaylar, sözlü sınava davet edilecek.

Sözlü sınav, 24/11/2023 tarihinde Gökçesu Belediye Başkanlığı adresinde gerçekleştirilecek. Sınavda başarılı olabilmek için adayların alacakları puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması gerekiyor.

Başvuruların tamamı ve detaylı bilgiye Gökçesu Belediyesi'nin resmi internet sitesi www.gokcesu.bel.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşkur