YSK 107 MEMUR ALIMI! Yüksek Seçim Kurulu yeni personel alımı

YSK 107 MEMUR ALIMI! Yüksek Seçim Kurulu yeni personel alımı
Yüksek Seçim Kurulu yeni personel alımı! YSK 107 MEMUR ALIMI

YSK 107 MEMUR ALIMI! Yüksek Seçim Kurulu yeni personel alımı

2023 Yüksek Seçim Kurulu memur alım detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Başvuru şartları, kontenjan dağılımı ve başvuru süreçleri hakkında bilgi alın. Yüksek Seçim Kurulu, merkez ve taşra teşkilatları için yeni memur alımlarını duyurdu.

Bu alımların içerisinde bekçi, şoför, zabıt katibi, teknisyen, hizmetli ve veri hazırlama ve kontrol işletmeni pozisyonları bulunuyor. Başvuracak adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Yüksek Seçim Kurulu'na memur olabilmek için: Türk vatandaşı olmak zorunludur.

Kamu haklarından mahrum olmamak. 657 sayılı Kanun'un 40. maddesi yaş şartını taşımak. Kasten işlenen bir suçtan dolayı mahkum olmamak. Askerlik durumu hakkında belirtilen şartları taşımak. KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak.

Veri Hazırlama ve kontrol işletmeni için en az lise mezunu olunması. Sekreter alımı için yüksekokulların sekreterlik ve büro yönetimi bölümü mezunu olmak. Teknisyen alımı için bilişim veya elektrik-elektronik teknolojisi alanında mezun olunması gerekmektedir.

Şoför alımı için en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olunması. Merkez teşkilatı için 5 sekreter, 5 şoför, 10 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 2 bekçi, 6 hizmetli ve 1 teknisyen alımı yapılacaktır.

Taşra teşkilatlarında ise şehirlere göre değişen zabıt katibi ve teknisyen alımları bulunmaktadır. Örneğin, İstanbul için 20 zabıt katibi alımı yapılacaktır.

Başvurular, 23 Ekim 2023 tarihinde başlayıp, 31 Ekim 2023 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden veya Kariyer Kapısı CBİKO internet adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirebileceklerdir.