YÜKSEK SEÇİM KURULU 51 PERSONEL ALIMI! İş İlanları 2023

YÜKSEK SEÇİM KURULU 51 PERSONEL ALIMI! İş İlanları 2023
İş İlanları 2023 YÜKSEK SEÇİM KURULU 51 PERSONEL ALIMI

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından açılan personel alımı ilanı hakkında başvuru şartları, tarihleri ve önemli detaylar.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarına yeni personel alımı yapacak mı? İşte başvuru tarihleri, şartları ve daha fazlası.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı, yeni personel alımı için harekete geçiyor. Başvuru tarihleri ve gerekli şartlar hakkında detaylar haberimizde.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı, kadrolu personel alımı için başvuruları kabul edecek. İşte başvuru tarihleri ve gereken şartlar.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarına personel alımı için başvuruları bekliyor. Detaylar haberimizde.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı, yeni personel alımı için başvuruları kabul edecek. İşte başvuru tarihleri ve gereken şartlar.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/A maddesine göre (kadrolu) personel alımı yapacak. İşte detaylar:

Başvuru Zamanı, Şekli ve Yeri

Başvurular 08.12.2023 tarihinde saat 10:00’da başlayacak ve 17.12.2023 tarihinde saat 23:59:59’da sona erecektir.

Başvurular, e-Devlet üzerinden "Yüksek Seçim Kurulu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım" hizmeti veya Kariyer Kapısı internet adresinden elektronik olarak yapılacaktır.

Şahsen başvuru alınmayacak olup, posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Şartları

Başvuruda bulunacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Türk vatandaşı olmak,

İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanun’un 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanunu’na göre belirtilen suçlardan hüküm giymemiş olmak,

Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek subay sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Sözlü Sınav

Sözlü sınavda adaylar aşağıdaki konularda değerlendirilecektir:

Mesleki bilgi düzeyi (50 puan),

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi bilgi düzeyi (15 puan),

Genel Kültür bilgi düzeyi (15 puan),

Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, temsil kabiliyeti, bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan).

Sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için sınav kurulu üyelerinin verdiği puan ortalamasının en az 70 olması gerekmektedir.

İtiraz Süreci

Sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyen adaylar sonuçların ilan edilmesinden itibaren 10 gün içinde yazılı olarak başvurularını yapmalıdır.

İtiraz dilekçeleri ıslak imzalı ve T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza, adres ve iletişim bilgilerini içermelidir.

Başvurular ve daha fazla bilgi için Yüksek Seçim Kurulu İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı'na başvurabilirsiniz.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'nın personel alım ilanı hakkındaki detayları burada bulabilirsiniz. Başvuruların belirtilen tarihlerde ve şartlara uygun olarak yapılması önemlidir.

Adayların başvurularını dikkatli bir şekilde tamamlamaları ve gereken belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeleri gerekmektedir. İtiraz sürecini de göz önünde bulundurarak başvurularını yapmaları önemlidir.

Kaynak: kamuilan

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.