ZABIT KATİBİ ALIMLARIMIZ BAŞLADI! YSK tam 136 kişiyi işe alacağız

ZABIT KATİBİ ALIMLARIMIZ BAŞLADI! YSK tam 136 kişiyi işe alacağız
YSK tam 136 kişiyi işe alacağız! ZABIT KATİBİ ALIMLARIMIZ BAŞLADI

ZABIT KATİBİ ALIMLARIMIZ BAŞLADI! YSK tam 136 kişiyi işe alacağız

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 136 personel ve zabıt kâtibi alımı yapacak. Lise, ön lisans ve lisans mezunları başvuru yapabilir. YSK'dan 136 Personel ve Zabıt Kâtibi Alım Fırsatı. Türkiye'nin dört bir yanında hizmet veren Yüksek Seçim Kurulu (YSK), genişletilmiş kadrosunda yeni bireylerle çalışmak istiyor.

Resmi Gazete'nin 17 Ekim 2023 tarihli yayınına göre, birçok kentte çeşitli pozisyonlarda toplamda 136 personel ve zabıt kâtibi alımı gerçekleştirilecektir. Peki bu alım için kimler başvurabilir? Başvuruda Bulunacak Şehirler. Personel alımının yapılacağı iller: Ankara, Adıyaman, Amasya ve daha birçok şehirde farklı pozisyonlar için alımlar yapılacaktır.

Alıma başvuracak olan adaylar için 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı oldukça kritik. Özellikle belirtilen puan türlerinde en az 70 puan almış olan adayların başvuruda bulunabileceği belirtildi. Alıma başvuracak olan adayların eğitim durumlarına göre belirlenmiş olan bazı genel şartlar bulunmaktadır.

Örneğin; şoför alımı için B sınıfı sürücü belgesi zorunlu kılınmıştır. Bu önemli alım için başvurular, 23 Ekim 2023 tarihinde başlayıp 31 Ekim 2023 tarihinde sona erecektir.

Adaylar başvurularını online olarak gerçekleştirebilirler. Eğer bu alıma başvurmayı düşünüyorsanız, belirtilen tarihlere dikkat edin ve gerekli şartları taşıdığınızdan emin olun! Şimdiden size bu işte başarılar dileriz.