KABARIK YAN TRABZANLAR ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR


Kabarık örgü modeli yan trabzanlar örneği

Yelek modeli yapımında tercih edeceğiniz harika bir çalışma ile birlikteyiz hanımlar. Ben şu sıralar battaniye örgüsüne de başlamayı düşünürken, bu modeli görünce önce bir dur dedim. Çok beğendiğim bir seri.

Örgü modelleri arasında sıkça karşılaşacağınız trabzan yapılışı ile şerife hanımın bizlere sunduğu bu çalışmayı sizinde beğeneceğinizi düşünüyorum. Çok güzel ve yapımı kolay olan çalışma ile ince ip kullanarak harika kadın yelekleri yapabilirsiniz.

Kalın iple yaparsanız da battaniye örneği ortaya çıkarabilirsiniz. Ben battaniye yapımında kullanacağım için kalın iplik seçtim. Sizler yelek yapacaksanız ince veya battaniye yada örtü için kalın ip kullanmalısınız.

Kabartmalı yan trabzanlar modeli olarak tanımlanan bu çalışmayı kalın iple yaptığınızda kışın veya serin havalarda sıcak tutacak güzel battaniyelerde işleyebilirsiniz. Yapımı kolay olan çalışmayı izledikten sonra hemen kavrayacak ve modeli ortaya çıkartmak için çalışmalara başlayacaksınız hanımlar.

Görünümü zor olsa da trabzan denilince birçok hanım zor iştir diyebilir. Ancak işin içine girdiğinizde zor olmadığını görebilirsiniz. Tığ işi bu güzel çalışmanın tüm detayları ve yine örnek bitmiş hali hemen altta yer alıyor.

Bazılarınızın bebek örgülerinde de kullanılabilir dediğini duyar gibiyim. Evet hanımlar bebek örgülerinde de kullanılabilir. Bence deneyin. İp ve tığınız hazırsa hemen işleme koyulabilirsiniz.

Kabartmalı Yan Trabzanlar Örgü Modeli Yapılışı

Bu çalışmayı yapan şerife hanımın videosunda da dinleyeceğiniz üzere tığ işi çalışmada bebe ipi kullanılmış. Kendinden kabarık olan yüzeyi ile görenleri mest eden bir çalışma olduğunu söylemek isterim. Model arka yüzü ve sonra ön yüzü şeklinde aynı biçimde örülecek.

Ne kadar uzunluğu olacağını yapacağınız örgüde çekeceğiniz zincir ile belirleyebilirsiniz. Daha sonra 3 zincir ve 1 sık iğne yaparak devam edeceksiniz. Sonra yine 3 zincir çekeceksiniz ve aynı yere batarak 3 adet de üçlü trabzan yapmanız gereken bir çalışma.

İzledikten sonra modeli nasıl yapacağınızı kolayca kavrayacaksınız hanımlar.

Kabartmalı yan trabzanlar örneği

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*