KABARTMA MOTİFLİ ÖRGÜ MODELİ

desenli-orgu-ornegi

Kabartma desenli örgü örneği

Görünümü desenli olsa da 3 boyutlu gibi de gözükmesi nedeniyle tavsiye ettiğim bir model. Kabartma desenli örgü modeli olarak adlandırdığımız çalışmayı Rus bir bayan paylaşmış. Hoşumuza gitti ve bizde sitemizde yer vermek istedik.

Anlatımlı örgü kabartma motifli örneği öğrenerek sizde kışlık hırka modeli veya kışlık kazak örneklerinde kullanabilirsiniz. Görünümü çok hoş.

Özellikle de bebek örgülerinde de kullanacağınız güzel bir çalışma. Öğrendikten sonra hemen kazak örmeye veya örgülerinizde kullanmaya başlayabileceğiniz bir örnek

Zorlanacağınız bir tarafı yok. Ancak izledikten sonra takıldığınız bir yer olursa, yabancı anlatımı olduğu için maalesef pek yardımcı olamayacağımı söyleyebilirim. Ancak çeviri işlemi ile belki paylaşan kişiye danışabiliriz hanımlar.

desenli-orgu-ornegi

Ama zor gibi değil aslında bu tür modelleri daha önce de sitemizde paylaşmış ve yer vermiştik. Onları da inceleyebilir ve nasıl yapıldıklarını modelini kavrayarak yapabilirsiniz hanımlar. 3 boyutlu örgü örneği olarak da isimlendirebiliriz.

Anlatımlı çalışma yabancı sesini kısın ve izleyerek modeli kavramaya bakın. Ben öyle yapıyorum. Anlamadığım konuşma olsa bile sessize alıp, izleyip, daha sonra deneme yanılma ile örneği çıkarmayı başarıyorum.

Belki benim gibi yapanlar vardır. Yada hiç zorlanmadan bir bakışta örneğini çıkaran profesyonel hanımlar da aramızda mutlaka vardır. Onlar da sizlere yorum yazarak yardımcı olabilirler. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UC-aOnuoI2wjk5Gwukz2g7jg

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*