Kadehten Mumluk Yapılışı Resimli Anlatım


Mumluklar evlerde en çok tercih edilen dekoratif ürünlerin arasında yer alıyor. Özellikle davet masaları için mükemmel bir tamamlayıcı oluyor. Kendini dinlemek ve rahatlatmak isteyen pek çok insan geceleri mum ışığında oturmayı tercih ediyor. Bu nedenle çeşitli modellerde mumluklar en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

İnternet üzerinde kadınların çeşitli eşyaları değerlendirerek diledikleri modellerde mumluk tasarladıkları görülüyor ve kadehten mumluk yapılışı resimli anlatım bunların arasında bulunuyor. İnternet üzerinde muhtelif modellerde mumlukların gerek resimli gerek videolu anlatımları bulunuyor. Kadınlar bu anlatımlardan yararlanarak çeşitli mumluk modelleri tasarlayabilirler.

Oldukça zevkli ve kolay bir çalışma olan kadehten mumluk yapımı resimli anlatım kadınlar tarafından özellikle tercih ediliyor. Evde artık kullanılmayan kadehler bu yolla değerlendirilebilir ve geri dönüşümü sağlanabilir. Evde kullanılan birçok eşyayı küçük değişiklikler ve eklemelerle farklı amaçlar için kullanmak mümkün oluyor. Kadehten mumluk yapmak için gerekli olan malzemede oldukça az.

Sadece kullanılmayan bir kadeh ve desenli kağıtlar yeterli oluyor. Elbette bir adet de mum gerekiyor. Renkli kağıtlar abajur şeklinde kesilip kenarları yapıştırılıyor. Evde kadehten mumluk yapımı için yapılması gereken tek işlem bu.

Kadehin içine bir mum konarak yakılıyor ve elde edilen koni şeklindeki kağıt kadehin üzerine kapatılıyor. Tercih edilen kağıdın rengi ve üzerindeki desenler mum ışığında harika gözüküyor ve son derece dinlendirici bir atmosfer yaratıyor.

die Kerzenhalter aus Glas – the glass candle holder – le bougeoir de verre – glasholderen stearinlys – suporte de vela de vidro – il portacandele di vetro

1 Comment on Kadehten Mumluk Yapılışı Resimli Anlatım

  1. kadehin mumluk haline getirilmesi oldukça güzel bir fikir, ortaya güzel bir görüntü çıkıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*