KAĞIT KULLANARAK GÜL NASIL YAPARIZ?

Kağıttan gül yapımı

Kağıt veya renkli el işi kağıdı kullanarak harika çiçek çalışmaları yapabiliriz. Daha önce de sık sık ele aldığımız bu güzel çalışmayı sizde seveceksiniz ve hemen yapmak isteyeceksiniz. Güzel bir çalışma ve hemen öğrenerek eve süs yada yapay çiçek çalışmaları yapmaya başlayabilirsiniz aslında.

Yapımı kolay olan çalışmada renkli el işi kağıdı kullanmanız yeterli oluyor. Eva kağıdı denilen kağıdı da kullanarak yapabilirsiniz. Bu çalışmada biraz büyük bir gül yapılmış. Ama siz küçüğünü veya vazolarınızı süsleyecek şekilde küçük minyatür gül süs çalışmaları yapabilirsiniz.

Kağıttan gül yapmak için öncelikle yapraklarını ortaya çıkarıyorsunuz. Bunun için ne renk gül yapacaksanız o renkteki kağıtları yaprak şeklinde makasla keseceksiniz. Daha sonra yeterli sayıya gelen yaprakları yapıştırma usulü ile gül çiçek çalışmasına dönüştüreceksiniz.

Yaprakları aynı boyutta kesmeyi ihmal etmeyin. Çünkü ben rastgele el ölçeği ile yaptım bir yaprak küçük öteki büyük oldu ve çalışma sırıttı. Bu yüzden yaparken bir ölçü alın ve o ölçüde yaprakları kesin.

Daha sonra yapıştırma işlemi ile çalışmayı tamamlayın. Kolay ve eğlenceli bir çalışma. Çocuklarınızla dahi yaparak eğlenebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Paper Flower Tutorial with Template - Ashandcrafts..

KAĞIT KULLANARAK GÜL NASIL YAPARIZ?

source: https://ashandcrafts.com/paper-flower-backdrop/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KAĞIT KULLANARAK GÜL NASIL YAPARIZ? için yorumda bulun

    KAĞIT KULLANARAK GÜL NASIL YAPARIZ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KAĞIT KULLANARAK GÜL NASIL YAPARIZ? için ilk yorumu yapabilirsin.