Kağıttan Gül Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

kagittan-gul-nasil-yapilir

Bir önceki paylaşımlarımızda kağıttan nasıl gül yapacağınızı göstermiştik. Yine benzer bir çalışmayı farklı bir anlatımla sizlere sunuyoruz. Birçok insan kağıttan süs yapımı, kağıttan çiçek yapımı veya kağıttan gül yapımı gibi araştırmalar yapmaktadır.

Bizde bu amaçla sitemiz üzerinden kağıt ile harika süsler yapılabileceğiyle ilgili paylaşımlar yapmaya devam ediyoruz. Evde kolay kağıttan gül nasıl yapılır? sorularınıza cevap aşağıdadır.

Evde kağıttan gül yapımı için malzemeler ;

  • kırmızı fon kağıdı veya el işi kağıdı.
  • yeşil bant veya yeşil şerit.
  • makas.
  • kuru dal veya tel parçası.

Tüm bu malzemeleri bir araya getirdikten sonra ilk etapta yapacağınız çiçeğin kalıplarını çıkartmanız gerekiyor.

kagittan-gul-nasil-yapilir2

Kırmızı gülümüz için öncelikle 6 adet kalp şeklinde renkli fon kağıdından kalıpları çizip kesmeniz gerekiyor. Ardından kalıpları kullanmak için aşağıdaki resmi takip edin.

kagittan-gul-nasil-yapilir3

6 adet kırmızı gül için kalıpları resimdeki gibi üst ve alt kısımlarından öne yada arkaya doğru kıvırın. Daha sonra çiçeklere sap olarak kullandığınız malzeme yardımı ile iyice kıvrıştırdıktan sonra kenarda bekletin. Kenarda bekleyen kalıplar gül yaprağı şeklini alacaktır.

kagittan-gul-nasil-yapilir4

Tüm kalp şeklindeki kırmızı kalıpları ilk ve ikinci aşamalara göre yapıp tamamlayın.

kagittan-gul-nasil-yapilir5

Daha sonra sap kısmına kıvrışan yaprakları tek tek tutturmanız gerekiyor. Burada bir bant veya yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Yada doğal olarak hepsi birbirini sıkıştıracaktır.

kagittan-gul-nasil-yapilir6

Yeşil bant veya şerit ile yapraklarını da yaptıktan sonra üstteki yaprak kalıpların dağılmaması için dip kısmını dolayarak yapıştırın. Çalışmayı başarılı bir şekilde yaptığınızda aşağıdaki gibi gözükecektir.

kagittan-gul-nasil-yapilir

Kağıttan harika güller yapabilir ve evinize el emeği göz nuru süsler yapabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa yorum yazmayı unutmayın.

roses en papier – paper roses – Papier Rosen

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*