Kağıttan Gül Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım


Bir önceki paylaşımlarımızda kağıttan nasıl gül yapacağınızı göstermiştik. Yine benzer bir çalışmayı farklı bir anlatımla sizlere sunuyoruz. Birçok insan kağıttan süs yapımı, kağıttan çiçek yapımı veya kağıttan gül yapımı gibi araştırmalar yapmaktadır.

Bizde bu amaçla sitemiz üzerinden kağıt ile harika süsler yapılabileceğiyle ilgili paylaşımlar yapmaya devam ediyoruz. Evde kolay kağıttan gül nasıl yapılır? sorularınıza cevap aşağıdadır.

Evde kağıttan gül yapımı için malzemeler ;

  • kırmızı fon kağıdı veya el işi kağıdı.
  • yeşil bant veya yeşil şerit.
  • makas.
  • kuru dal veya tel parçası.

Tüm bu malzemeleri bir araya getirdikten sonra ilk etapta yapacağınız çiçeğin kalıplarını çıkartmanız gerekiyor.

kağıttan gül nasıl yapılır

Kırmızı gülümüz için öncelikle 6 adet kalp şeklinde renkli fon kağıdından kalıpları çizip kesmeniz gerekiyor. Ardından kalıpları kullanmak için aşağıdaki resmi takip edin.

kağıttan gül nasıl yapılır

6 adet kırmızı gül için kalıpları resimdeki gibi üst ve alt kısımlarından öne yada arkaya doğru kıvırın. Daha sonra çiçeklere sap olarak kullandığınız malzeme yardımı ile iyice kıvrıştırdıktan sonra kenarda bekletin. Kenarda bekleyen kalıplar gül yaprağı şeklini alacaktır.

kağıttan gül nasıl yapılır

Tüm kalp şeklindeki kırmızı kalıpları ilk ve ikinci aşamalara göre yapıp tamamlayın.

kağıttan gül nasıl yapılır

Daha sonra sap kısmına kıvrışan yaprakları tek tek tutturmanız gerekiyor. Burada bir bant veya yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Yada doğal olarak hepsi birbirini sıkıştıracaktır.

kağıttan gül nasıl yapılır

Yeşil bant veya şerit ile yapraklarını da yaptıktan sonra üstteki yaprak kalıpların dağılmaması için dip kısmını dolayarak yapıştırın. Çalışmayı başarılı bir şekilde yaptığınızda aşağıdaki gibi gözükecektir.

kağıttan gül nasıl yapılır

Kağıttan harika güller yapabilir ve evinize el emeği göz nuru süsler yapabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa yorum yazmayı unutmayın.

roses en papier – paper roses – Papier Rosen

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*