KAĞITTAN HEDİYE PAKET SÜSÜ YAPIMI


Kağıtla paket süsleme yapılışı

Hediye paketi süsleme veya pakete süs yapma işi olarak tanımlayacağımız bu güzel çalışma işinize yarayabilir. Bunun için kağıdı yuvarlak kat kat kesen alete gerek var. Ancak bu aleti bulmak kolay değil. Bu yüzden bu aşamaları makasla da yapabileceğinizi söylemek isterim. Kağıttan hediye paketi süsü yapmak için aşamaları takip edebilirsiniz.

Öncelikle aynı desen kağıt malzemesini 5-6 kat üst üste koyarak, daha sonra üzerinde yuvarlak çizip, çizilen yuvarlağa göre makasla kesebilirsiniz. Fazla kalın olursa da yarı yarıya yani 3’e 3 şeklinde de kesebilirsiniz.

Bu sayede keserken zorlanmazsınız. Daha sonra üst üste yani alt alta kestiğiniz aynı desen yuvarlak malzemeyi kenara koyun ve bu sefer tek tek onları alıp, ortasına kurdele şeridi veya süs malzemesinin geçeceği yeri keseceksiniz.

Kestiğiniz yerden de kurdele şeridini geçirip tek tek hepsini iç içe geçirmeniz gerekecek. Resimli anlatıma göre hareket ederseniz takılmaz ve kısa sürede bu çalışmayı yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Gift Ideas for Poor Creative Souls (11) - easy to ..
KAĞITTAN HEDİYE PAKET SÜSÜ YAPIMI

source: http://www.totalartsoul.com/members-blog/gift-ideas-for-poor-creative-souls-11.html

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*