KAĞITTAN KOLAY GÜL NASIL YAPILIR?

kağıtla gül yapılışı

Evde olan ve gününün çoğu vaktini evde geçiren bireyler bir süre sonra sıkıldıklarında artık vakit geçirebilecekleri ya da el becerilerini ortaya dökebilecekleri yeteneklerini ortaya çıkarmak isterler. Eğer sizler de o bireyler arasında yer alıyorsanız artık el becerilerinizi bu metinimiz sayesinde en basit olan kâğıttan kolay gül nasıl yapılır öğreneceksiniz.

Kâğıttan kolay bir şekilde gül yapma işlemi kimi bireyleri zor gelse de aslında o kadar zor değildir. Sizler istediğiniz takdire çok güzel ve hızlı bir şekilde bu işlemi kusursuzca gerçekleştirebilirsiniz. Kâğıttan gül yapma işlemini neredeyse artık anaokul öğrencilerine bile öğretmektedirler çünkü ne kadar basit olsa da o da bir sanattır.
İlk olarak malzemelerinizi eksiksiz bir şekilde bulundurmalısınız.

Daha sonrasında ise dilediğiniz fon kâğıtlarını ya da seçim yaptığınız kâğıtları oval şekilde bir gül yaprağı şeklinde kesiniz. Dilediğiniz şekli kolaylıkla verebilirsiniz. Küçük bir çubuk yardımı ile kestiniz parçaların yapıştırma işlemlerini gerçekleştiriniz. Yapıştırma işlemi de birbirinizi takip eden desenler şeklinde olmalıdır.

O şekilde olduğu sürece gül şeklini kolaylıkla alır. Kâğıttan kolay gül nasıl yapılır artık öğrenmiş bulunmaktasınız. Sadece gül yapımı değil onun yanı sıra kâğıttan farklı şeyler de yapabilir evinizin iş yerinizin dekoruna renk katabilirsiniz.

En güze yanı tamamen sizlerin zevkine göre şekil almasıdır. Daha farklı yeteneklerinizi de ortaya çıkartabilirsiniz. Boyalar yolu ile de şekiller desenler yapmak tamamen sizlere kalmıştır. Kağıtla gül yaparak evinizi süsleyebilirsiniz.

KAĞITTAN KOLAY GÜL NASIL YAPILIR?

KAĞITTAN KOLAY GÜL NASIL YAPILIR?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Güncel Blog dedi ki:

    İlkokul ve ortaokulda el işi dersleri vardı ve kağıttan farklı farklı bir sürü obje yaptığımızı çok iyi hatırlıyorum. Çocuklarımıza bu yetenekleri mutlaka kazandırmalıyız. Her şeyin teknoloji olmadığını öğretmeliyiz.