Kağıttan Kolay Rüzgargülü Yapımı

Kağıttan Kolay Rüzgargülü Yapımı

Dekorasyon günümüzde artık birçok yerde kullanılmakta ve her geçen gün de kullanılan dekorların bir yenileri icat edilmektedir. Eğer sizler de bu tarz dekorları seviyorsanız rüzgar gülü tam da sizlere göre bir tasarım olacaktır. Genellikle ilkokul öğrencilerine proje ödevi olarak verilse de yine de bazen farklı rüzgar gülleri tasarlayarak odanıza yeni bir aura yaratabilirsiniz.

Kağıttan kolay rüzgar gülü yapımı adı üzerinde de olduğu gibi kolay bir şekilde yapılmaktadır. Eksiksiz olması gereken tek şey malzemeleridir. Malzemeler eksiksiz olduğu sürece istediğiniz renklerde rüzgar gülü yapabilir ya da rüzgar gülü yaptıktan sonra istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Rüzgar gülü yapımı için öncelikle gerekli olan malzemeler istediğiniz renkte a4 kağıdı olması gereklidir. Daha sonrası ise a4 kağıdının bir köşesini çapraz olacak şekilde hizalamak ve kesmeniz gereklidir. Kaç adet istiyorsanız ona göre kesim işlemini devam ettirmeniz gereklidir.

Kağıttan kolay rüzgar gülü yapımı hem vaktinizi çok almayacak hem de güzel vakit geçirmenize neden olacaktır. Kestiğiniz uçları bir noktada birleştirecek şekilde yapıştırarak rüzgar gülü şeklini veriniz. Dilerseniz bunu kıvırarak ve da birbirine yapıştırabilirsiniz.

Daha sonrasında bu yapıştırdığınız kağıtları bir çubuğun ucuna tekrar yapıştırarak bir rüzgar gülü daha elde edebilirsiniz. Yapımı kolay olduğu gibi bir o kadar da zevkli olması nedeni ile genellikle okul öğrencilerine ödev olarak verilmektedir. Dilediğiniz renklerde boyayarak aksesuar için kullanabilirsiniz.

kagittan-kolay-ruzgargulu-yapilisi

Kağıttan Kolay Rüzgargülü Yapımı

httpss://www.youtube.com/watch?v=Do0ep1scdRM

 

httpss://www.youtube.com/watch?v=63jNXrpUwks

 

httpss://www.youtube.com/watch?v=NnNaCC5Hu9I

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kağıttan Kolay Rüzgargülü Yapımı için yorumda bulun

    Kağıttan Kolay Rüzgargülü Yapımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kağıttan Kolay Rüzgargülü Yapımı için ilk yorumu yapabilirsin.