Kağıttan Küp Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım


Kağıttan Küp Yapılışı

Kağıt kullanarak çok kolay bir şekilde kare küp yapabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra hemen deneyin ve kolaylıkla yapabildiğinizi göreceksiniz. Altta yer alan adımları takip ederek sizde daha değişik renklerde karton küpler yapabilirsiniz. Karton küp yapıp da ne yapacağım demeyin.

Süs amaçlı kullanabilirsiniz. Çocuklarınızla okul öncesi olarak bu güzel çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Kartondan küp yapıp sarkaç süs şeklinde çocuk odasında da değerlendirebilirsiniz. Altta adım adım önce renkli mukavva üzerinde küp oluşturmak için çizim yapılıyor.

Daha sonra makas ile kesilen yerlerden birleştirilip, kolayca küp ortaya çıkartılıyor. Biraz origami yani kağıt katlama sanatını andıran bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Basit küp yapımı kolay anlatımı sayesinde sizde hemen bu işi çözecek ve yapmaya başlayacaksınız arkadaşlar. Aşamaları takip edin ve bitsin gitsin kolay gelsin.

kagittan-kup-nasil-yapilir
kagittan-kup-nasil-yapilir

kagittan-kup-nasil-yapilir2

kagittan-kup-nasil-yapilir3

kagittan-kup-nasil-yapilir4

kagittan-kup-nasil-yapilir5

kagittan-kup-nasil-yapilir6

kagittan-kup-nasil-yapilir7

kagittan-kup-nasil-yapilir8

kagittan-kup-nasil-yapilir9

kagittan-kup-nasil-yapilir10

İşte bu kadar harikasınız. Artık daha değişik renklerde küpler yapabilir ve çocuklarınızla bu güzel kağıttan küp çalışmalarını oyun amaçlı da vakit geçirmek için kullanabilirsiniz. İyi günler.

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*