KAĞITTAN ÖRGÜ SEPET YAPMAK


Kağıttan süs sepet yapımı

Kağıttan örgü sepet yapmak için paylaştığım bu güzel ve keyifli kendin yap çalışmasını sizde seveceksiniz. Anlatımlı kolay yapılan çalışmayı kısa sürede yapılışını öğrenerek hemen yapmaya başlayabileceksiniz. Yapımı zor olmayan çalışma da saman kağıdı gibi bir tür malzeme kullanılmış.

Sizde evinizdeki artık kağıtları bulup, bir araya getirdikten sonra kenarlarını dikişle geçip, örgü sepet için anlatımdan yararlanabilirsiniz. Saman kağıdından hasır sepet yapıp lazımlık olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz süs olarak kullanabilir veya kirli sepeti olarak da kullanabilirsiniz.

Ancak önerim süs amaçlı kullanmanız yönünde olacak. Çünkü kağıt olduğu için herhangi bir ıslanmada özelliğini kayıp edecektir. Bu yüzden bu tür çalışmaları kumaşla yapsanız iyi olur. Şimdi sizleri anlatımla baş başa bırakıyorum.

Artık kağıt değerlendirme

Kağıt saman kağıdı olursa, dikiş daha iyi tutacaktır. Normal atık kağıtlarla olmayabilir. Ben aynısını yapamadım. Ama sanırım kağıt farkı olabilir. Siz belki aynı kağıt türünden bulup yapabilirseniz aynısını ortaya çıkarabilirsiniz. Bu tür güzel değerlendirme çalışmaları yaparak evinizi güzelleştirecek sepetler hazırlayabilirsiniz.

kagittan-orgu-sepet-yapmak
kagittan-orgu-sepet-yapmak

Örgü sepet yapımında kağıt yerine artık kumaşları da kullanabilirsiniz. Görüntüdeki çalışmayı bir türlü elde edemesem bile benzerini yaptım diyebilirim. Ancak dediğim gibi malzeme farkı olup, yaptıkları farklı bir malzeme de olabilir. Hatta keten türü bir kumaşa benzettim. Aynısından bulunarak yapılabilir diye düşünüyorum. Birde bizdeki kağıtları dikiş tutmuyor. Onların kağıt malzemesi daha kaliteli veya farklı olabilir. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.pinterest.com/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*