Kağıttan Yaprak Kase Yapmak


Bu enfes çalışmaya bayıldım. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışma kağıttan yaprak kase yapmak isteyenler için resimli anlatım olarak altta yer alıyor. Resimli anlatımda kullanılan malzemeyi gazete kağıtlarından oluşturabilirsiniz. Bunun için gazete kağıtlarını kıvırarak yapıştırıcı ve sprey boya ile istediğiniz renkte uzun çubuklar haline getirebilirsiniz. Daha sonra resimli anlatımda olduğu gibi yaprak kase çalışmasını örmeniz gerekecek.

Resimli anlatımdaki adımları takip ederek sizde gazete kağıdından örme işlemini tamamlayabilir ve harika bir kağıttan kase yapıp, kullanabilirsiniz. Evinize bu şekilde değişik eşyalar almayı düşünüyorsanız veya bir kase alacaksanız bence bu çalışmayı yapsanız daha iyi olur. Hem eğlenceli hem de evinize değişik görünümlü bir kase yapmış olursunuz. Gazete kağıdından kase yapmak için daha değişik çalışmaları daha önce de paylaşmıştım. Gazete kağıtlarını çubuk haline getirip yapışkan bir madde ile sabit kalmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra üzerini sprey boya ile hangi renge boyayacaksanız boyayabilir ve istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Daha önce sizlere hasır sepet yapımı ile ilgili çalışmaları yine gazete kağıtlarından yapımı şeklinde paylaşmıştım. Bu çalışmada da yine gazete kağıtlarını kullanacaksınız. Resimli anlatımla sizi şimdi baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

kagittan-yaprak-kase-yapmak

Bu çalışmayı yaparak evde meyve sepeti şeklinde kullanabilirsiniz. Görsel olarak bir yaprağı andırdığı için evinize gelen misafirlerin dikkatini çekecektir. Hatta hiçbir yerde olmayan bu çalışma ile herkesi şaşırtabilirsiniz. Yapımı resimli anlatıma baktığınızda kahverengi çubukların üzerine yeşile boyanmış gazete kağıtlarını örme işlemi ile yapılıyor. Bu tür çalışmaları severek yapanlar bu güzel çalışmayı da kısa sürede eğlenerek bitirebilirler. Yapımını anlatan anlatımlı video bulduğumda yine sizlere bu başlık altından paylaşacağım. Kolay gelsin.

source : http://www.icreativeideas.com/diy-beautiful-paper-woven-tray/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*