Kağıttan Yaprak Nasıl Yapılır?


Kağıttan Yaprak Nasıl Yapılır?

Kağıttan gül yapımı, kağıttan çiçek yapımı derken birde size yeşil kağıttan nasıl yaprak yapacağınızı gösterelim. Bu yazımızda sizlere yeşil kağıt kullanarak nasıl gerçek gibi yaprak yapabileceğimizi göreceğiz.

Evde yapay çiçekler yapıyorsanız mutlaka onlara yaprak da yapmanız gerekir. Peki yaprak yapmayı bilmiyorsanız ne yapacaksınız? üzülmeyin altta paylaştığım resimli anlatımdan yararlanarak sizde kolaylıkla yaptığınız yapay çiçeklere yapraklar yapabileceksiniz.

Evde kağıttan yaprak nasıl yapılır? diyorsanız öncelikle kırtasiyeden yeşil fon kağıdı veya el işi kağıdı almanız gerekiyor. Daha sonra yaptığınız yapay çiçek veya duvar süslemesi için yapacağınız yaprağın şeklini belirlemeniz lazım. Altta sizin için örnek bir çalışma paylaştım.

Umarım takip ederek sizde aynı yaprak çalışmasını yapabilir ve yaptığınız yapay çiçeklere bu yaprak çalışmasını kullanabilirsiniz. Dilerseniz sadece kağıttan yapraklar yaparak evinizde çocuğunuzun odasının duvarını yapraklarla süsleyebilirsiniz. İnanın bu çalışma bittikten sonra görsel olarak çok güzel bir çalışma yaptığınızın farkına varacaksınız. Gelelim malzemelere ;

  • yeşil renk el işi kağıdı veya fon kağıdı.
  • makas.
  • kalem.
  • hayal gücü.

Öncelikle yeşil fon kağıdını yapacağınız yaprak sayısına göre kare şeklinde kesmekle başlayabilirsiniz.

kagittan-yaprak-yapimi

Daha sonra kestiğiniz kare yeşil yaprağı üçgen şeklinde katlayarak kalem ile yapacağınız yaprak için kalıp çizmeniz gerekiyor.

kagittan-yaprak-yapimi2

Kafanızda belirlediğiniz yaprak kalıbının taslak çizimini yaptıktan sonra, makas ile çizdiğiniz kısımdan yaprağı kesmelisiniz.

kagittan-yaprak-yapimi3

Elimizdeki kare daha sonra üçgen olan yeşil kağıdımızı bu şekilde bir yaprağa dönüştürüyoruz.

kagittan-yaprak-yapimi4

Klasik yaprak modelinden sıkıldıysanız ve benim yaptığım yapraklar böyle gözükmemeli diyorsanız? aşağıdaki gibi yapraklarınızı şekillendirebilir ve daha efektif hallere sokabilirsiniz.

kagittan-yaprak-yapimi5

Oluşturduğunuz yaprakların ortasını makas ile kesip, resimdeki gibi bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

kagittan-yaprak-yapimi6

Bu şekilde kestiğiniz yapraklar daha canlı ve bakanları bir daha bakmaya sevk edecek şekle gelmektedirler. Bu çalışmayı evinizde çocuklarınızın odasına süsleme veya dolaplarına da süs olarak kullanabilirsiniz.

Dilerseniz yaptığınız çalışmanın hemen arkasına bir mıknatıs yapıştırıp, yaptığınız bu güzel çalışmayı buzdolabınız için magnet olarak da kullanabilirsiniz. Fikir ve görüşleriniz için yorum bırakmayı unutmayın.

Evinizde eğlenerek çok kolay bir şekilde kağıttan gerçeğe benzeyen yapraklar yapabilirsiniz. Bu yaptığınız çalışmayı çeşitli süslemelerde de kullanabilirsiniz.

Papierblatt – paper sheet – feuille de papier

1 Comment on Kağıttan Yaprak Nasıl Yapılır?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*