Kahvaltıda Zeytin ve Havuçtan Penguen Yiyecek


Çocuklarınıza kahvaltıyı sevdirmek ve önemli besinleri tüketmelerini sağlamak için bu güzel resimli anlatımı sizde evinizde zorlanmadan yapabilirsiniz. Evde zeytinden penguen yiyecek yapmak için paylaştığım resimli anlatım sayesinde sizde çocuklarınıza kahvaltıları sevdireceksiniz.

Kahvaltıda zeytin ve havuçtan penguen şeklinde yiyecek yapmak için malzemeler ise çok kolay bir şekilde bulabileceğiniz türden olduğunu söyleyebilirim. Bu makalemde paylaştığım kendin yap projesinde çocuklarınıza yemek yemeyi, kahvaltı yapmayı ve sevmedikleri yemeklere alıştırmayı öğreneceğiniz güzel bir resimli anlatım paylaştım. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı yapacağınız malzemeler ise şöyle ;

  • havuç.
  • siyah zeytin.
  • yoğurt.
  • kürdan.
  • bıçak.

Malzemeleri tamamladıktan sonra bir siyah zeytini ikiye bölmelisiniz. Havucu ise penguenin ayakları ve gagası için kullanacaksınız. Bıçak ile hepsini kestikten sonra kaymak yoğurdu iki yarım zeytin ile birleştirip üzerine havuçları ekleyip kürdanla sabitleyebilirsiniz.

Ortaya penguen yiyecek çıkacak. Bu sayede çocuklarınızı eğlenerek kahvaltı yapmaya yöneltebilir ve sevmedikleri yemekleri kolaylıkla da yemelerini sağlayabilirsiniz. Evde kahvaltıda zeytinden penguen yiyecek yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

kahvaltida-zeytinden-penguen-yiyecek-yapmak

Zeytin ve havuç ile şirin penguen yiyecekler yapabilirsiniz. Böylece çocuklarınıza yemek yemeyi alıştırabilir ve onları eğlenerek sevmedikleri yemekleri sevdirebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay ve eğlenceli gözüküyor. Evinizde mutfakta zorlanmadan bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz.

Çocuklarınıza veya eşinize de sürpriz kahvaltılar hazırladığınızda bu şirin penguen yiyecekleri yapabilirsiniz. Havuçtan ayakları ve burnunu yaparken, yoğurt gövde oluyor kaymaklı yoğurt bu arada, zeytin ise gövde ve kafası oluyor. Kürdan ise tüm malzemeleri bir arada tutuyor. Bir lokmalık güzel bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/41052683

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*