KAHVE ÇEKİRDEĞİ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kahve çekirdeği modeli nasıl yapılır?

Örgü işlerinde sıklıkla kullanılan modellerden birisi de kahve çekirdeği modelidir. Kahve çekirdeği modeli örgü işlerinde sıklıkla kullanılan oldukça şık bir model. Bugün sizlere bu modelin nasıl yapıldığını anlatan bir video sunmak istiyorum.

Örgü işlerinde sıklıkla kullanılan bir model olan kahve çekirdeği modeli şiş ile yapılan örgü işlerinde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Oldukça şık ve güzel olan kahve çekirdeği modelini tek başına kullanabileceğiniz gibi farklı örgü modelleri ile birlikte de kullanabilirsiniz.

Kahve-Cekirdegi-Modeli

Kahve çekirdeği modeli kazaklarda, hırkalarda, ceketlerde ve yeleklerde kullanabileceğiniz bir model. Bayanlar ve kız çocukları için yapacağınız kazak, hırka, yelek ve ceket örgülerinde bu modeli kullanabileceğiniz gibi erkekler için ve erkek çocuklar için yapacağınız kazak, hırka, yelek ve ceket modellerinde de bu kahve çekirdeği modelini kullanabilirsiniz.

Kahve çekirdeği modeli özellikle hırka ve ceketlerin ön kısımlarında kullanıldığında gerçekten çok güzel duruyor. Bu şekilde ön kısımda kahve çekirdeği modelini kullanıp diğer tarafları düz bir örgü ile örerek güzel bir ceket veya hırka yapabilirsiniz.

Kahve çekirdeği modeli yapımı için sizlere sunacağım videoyu izleyerek modelin yapımını öğrenebilirsiniz. Burada modelin kaç ilmek üzerine kurulduğunu öğrendiğiniz zaman yapacağınız yelek, kazak, hırka ve ceketlerde ilmek sayısını buradaki ilmek sayısına göre başlayabilirsiniz.

Kahve çekirdeği modeli hem kalın ip ile yapılan örgülerde hem de ince ip ile yapılan örgülerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KAHVE ÇEKİRDEĞİ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KAHVE ÇEKİRDEĞİ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KAHVE ÇEKİRDEĞİ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.