KALIN İPTEN BİLEKLİK YAPALIM

Kalın iple takı yapımı

Kolay takı yapımıyla alakalı güzel çalışmaları sürekli araştırıp öğrenmeye ve sizlere de ulaştırmaya çalışıyorum hanımlar. Çünkü takılar kıyafetlerimiz için önemli aksesuarlar olup, para verip alana kadar biz de yapabiliriz diye düşünüyorum.

Çünkü artık takı yapımı kolay ve el yapımı takıları daha çok beğeniyor herkes. Bu nedenle de turistik bir yere gezmeye gittiğinizde el yapımı olan takıları gördüğünüzde daha gözünüze bir hoş gözükürler ve hemen almak istersiniz.

İşte onlardan olan ve güzelce yapımını öğrenip her türlü kıyafetinize uygun olarak kullanacağınız kalın ipten bileklik yapımı çalışmasını ele alalım dedim. Bugün güzel bir gün ve takı yapmaya başlayalım ne dersiniz?

İlk olarak malzemelerimize bakalım. Kalın ip dedik. Bu ip ayakkabı bağcığı bile olabilir. Yada ipleri birbirine dolayıp kalın bir ip de oluşturabilirsiniz. Takı yapacağınız zaman uçlarını hobi marketlerden satın alın derim.

Öteki türlü yapacağınız takı çalışmalarında kenarlardan açma yapabilir. Bu yüzden uç dediğimiz kilit noktalarını satın alın. Daha sonra pense veya kargaburun gibi aletlerle sıkıştırabilirsiniz.

Bileklik yapımında görünüm yani insanları o takıya çekecek çalışma önemli. Bu motif olur, örgü deseni olur veya bir şekli temsil edebilirsiniz. Bunu da yine internet üzerinde gördüğünüz bir şekli denemeye başlayabilirsiniz.

Alttaki çalışmanın zorluğu yok. Kısa sürede yapacağınıza inanıyorum arkadaşlar. Kolay gelsin.

Knotted cord bracelet DIY; also find it here: https..

KALIN İPTEN BİLEKLİK YAPALIM

source: https://katrinshine.blogspot.com.tr/2013/10/cord-knot-bracelet-diy.html

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KALIN İPTEN BİLEKLİK YAPALIM için yorumda bulun

    KALIN İPTEN BİLEKLİK YAPALIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KALIN İPTEN BİLEKLİK YAPALIM için ilk yorumu yapabilirsin.