KALPLİ DANTEL UCU MODELİ YEPIMI

Kalpli dantel ucu modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yine güzel bir dantel modelini sizlere göstermek istiyorum. Kalpli dantel ucu modeli yapımı basit olan ve görünüm oldukça şık bir model. Farklı dantel modeli arayanlar bu modele göz atmalılar.

Kalpli dantel ucu modeli yapımında polyester dantel ipinin 50 numarası kullanılmış. Tığ olarak ise 21 numara dantel tığı kullanılmış.

Kalpli dantel ucu modeli yapımına başlanırken 50 tane zincir çekilmiş. Zincir üzerine önce küçük kutular yapılmış. Daha sonra ise ilerleyen sıralarda yapılan trabzanlar ile yavaş yavaş modelin yapımına başlanmış.

Burada modeli yaparken videodaki anlatıma dikkat etmelisiniz. Kalp modelinin yapımı için nerede modelin kurulacağı nasıl trabzanlar yapılacağı bilinmelidir.

Kalpli dantel ucu modeli havlu kenarlarında kullanabileceğiniz güzel bir model. Model çok büyük olmadığı için havlu kenarlarına çok yakışacaktır. Burada beyaz ip kullanılmış. İstenirse farklı renklerde dantel ipleri de kullanılabilir.

Bu dantel modeli havlu kenarları dışında çarşaf ve yastık kenarlarında da yapılabilir. Kolay bir model olduğu için kısa sürede yapılabilir. Çarşaf takımlarının kenarlarını süslemek için iyi bir model.

Kalpli dantel ucu modeli yapımı için aşağıda verilen videoda çok güzel bir anlatım yapılmış. Çeyiz hazırlıkları yapan genç kızlar buradaki anlatıma dikkat ederek güzel bir dantel kenarı yapabilirler.

İlerleyen günlerde daha farklı ve yeni modelleri sizlere göstermeye devam edeceğim. Kalpli dantel ucu modeli için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KALPLİ DANTEL UCU MODELİ YEPIMI için yorumda bulun

    KALPLİ DANTEL UCU MODELİ YEPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KALPLİ DANTEL UCU MODELİ YEPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.