KALPLİ HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

KALPLİ HAVLU KENARI MODELİ
Kalpli-Havlu-Kenari-Dantel-Modeli

Kalpli havlu kenarı modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok güzel bir havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Kalp şeklinde yapılan bu dantel modeli aşama aşama ilerleyen bir model olsa da yapımı oldukça basit olan bir model.

Kalpli havlu kenarı dantel modeli yapımı aslında biraz uğraştırıcı. Çünkü modelin yapımı aşama aşama ilerliyor. Bu nedenle ilk başlarda zorlanabilirsiniz. Ama aslında basit tığ işi teknikleri ile model yapıldığı için kısa sürede eliniz alışır ve dantel modelini yapabilirsiniz.

KALPLİ HAVLU KENARI MODELİ
KALPLİ HAVLU KENARI MODELİ

Dantel modeli yapımı için öncelikle orta kısımdaki kalplerin yapımı için iki tane yuvarlak model yapılmış. Kolaylıkla hazırlanan bu modeller birleştirilerek kalp şeklini alıyor. Burası da tamamlanınca en sonunda beyaz dantel ipi ile yapılan kalp motiflerinin hem etrafı yapılıyor hem de kalpler birbirleri ile birleştiriliyor.

KALPLİ HAVLU KENARI MODELİ
KALPLİ HAVLU KENARI MODELİ

Kalp motifleri yapılıp havlu kenarına gelecek şekilde birleştirildikten sonra ise en sonunda bu kalp motiflerinin kenarına bant kısmı yapılıyor. Yine burada da kolay bir tığ işi tekniği uygulanıyor. Bu şekilde havlu kenarına gelecek olan bantta yapıldıktan sonra dantel modeli tamamlanmış oluyor.

KALPLİ HAVLU KENARI MODELİ
KALPLİ HAVLU KENARI MODELİ

Havlu kenarı dantel modeli arayanlar için bugün gösterdiğim bu model çok iyi bir alternatif. Detaylı yapım aşaması video içerisinde verildiği için modeli zorlanmadan yapabilirsiniz. Videodaki anlatımı takip ettiğiniz sürece burada olduğu gibi harika bir dantel modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

Kalpli havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*