KALPLİ LİF MODELİ NASIL YAPILIR?

kalpli-lif-modeli

Kalp motifli lif yapılışı

Kalp yapılışı ile ilgili güzel çalışmalardan birisindeyiz arkadaşlar. Arzu hanımın yine marifetli bir çalışmasını sizlere sunmaktan gurur duyuyorum. Kendisi bu işte uzman ve çok güzel çalışmalarla bizleri bilgilendiriyor. Lif öreceğiniz zaman veya lif yapmaya yeni başladıysanız, mutlaka izlemenizi istediğim güzel bir anlatım.

Kalpli lif modeli yapımıyla ilgili benzer öğretici çalışmaları da yine resimli anlatım olsun, videolu anlatım olsun paylaşmıştık. Bu modelde de yine aynı iki parça örülüp, birleştirme işlemi var. İki renk yapılmış lif modelinde arzu hanımın tercih ettiği rengi de kullanabilirsiniz.

kalpli-lif-modeli

Kalp şeklinde parçalı lif modelinde farklı renkler kullanabilir veya lifi tek renk de örmeyi düşünebilirsiniz. Ben tamamen kırmızı ama bu şekilde 4 parça örmeyi düşündüm. İlk fırsatta da başlayıp yapacağım hanımlar.

Kalp desenli lif modeli

Lif yapımında 4 parçadan oluşan bu güzel çalışma da kalp şeklini andırdığı için adını kalpli lif koymuş Arzu hanım. Çok güzel bir lif modeli ve çeyizlik olarak da yapıp, saklayabilirsiniz. Gelinlik kızlarınız için hazırlamayı düşünüyorsanız? muazzam bir görüntüsünün olduğunu söyleyebilirim. Hatta çift taraflı yapıp dikerek el sokmalı lif modeli olarak da yapabileceğinizi söylemek isterim.

Öğretici videoda tüm detaylar yer alıyor. Anlatımlı lif modelinde adımları takip ederek sizde Arzu hanımın yaptığı gibi 4 parçalı lif modelini oluşturduktan sonra aynı renk bölümleri karşılıklı gelecek şekilde birleştirip, kalpli lif modelini ortaya çıkarabilirsiniz.

kaynak : https://www.youtube.com/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*