2023 ALES sonuçları açıklandı mı? Sonuçlara nereden bakılır?

2023 ALES sonuçları açıklandı mı? Sonuçlara nereden bakılır?
20 Ağustos 2023 tarihinde yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na katılmış olan çok sayıda aday sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Detaylar haberimizde...

Her sene yılda üç kez olmak üzere düzenlenen ALES sınavı lisansüstü eğitime başlamak isteyen veya akademik personel olarak çalışmayı hedefleyen çok sayıda kişinin katılım gösterdiği bir sınav. 20 Ağustos 2023 tarihinde bu senenin ikinci ALES sınavı yapıldı ve pek çok aday sınava katıldı. Sınava katılan birçok aday için sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve nereden öğrenileceği bir merak konusu olmaya devam ediyor. ALES sonuçları açıklandı mı? İşte konu hakkındaki detaylar...

Bu sene düzenlenmiş olan 2023-ALES/2 sonuçları ne zaman belli olacak?

Açılımı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı olan ALES bu yıl ikinci kez 20 Ağustos 2023 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından gerçekleştirildi.

Lisansüstü eğitime başlamayı ya da akademik personel olarak görev yapmayı planlayan pek çok kişi sınava katılımda bulundu. Sınav hakkında merak edilen konular arasında sınav sonuçlaraının ne zaman belli olacağı yer alıyor.

2023-ALES/2 sonuçlarının belli olacağı tarihi kesinleşti ve ÖSYM tarafından bu tarih açıklandı. ÖSYM sınav takvimine göre 2023-ALES/2 sonuçlarının açıklanacağı tarih 5 Eylül 2023. Adaylar bu tarihten itibaren ilgili platform aracılığıyla sonuçlarına ulaşabilecek.

2023 ALES sonuçları nereden öğrenilir?

20 Ağustos 2023 tarihinde düzenlenmiş olan bu yılın ikinci Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının sonuçları 5 Eylül'de belli olacak. Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM'nin resmi sitesinde yer alan ilgili bölümü kullanarak öğrenebilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.