29 Şehirde 4 Bin TL Taksitle Nasıl Ev Sahibi Olunur?

29 Şehirde 4 Bin TL Taksitle Nasıl Ev Sahibi Olunur?
29 şehirde TOKİ'nin yeni konut kampanyası ile 4 bin TL taksitlerle ev sahibi olma fırsatı!

29 Şehirde TOKİ Konut Fırsatı!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 29 şehir için yeni konut kampanyası duyuruldu. Resmi internet adresinde paylaşılan bilgilere göre, 29 şehirde toplamda 14 binden fazla konut yapılması planlanıyor.

Hangi Ev Tipleri Yapılacak?

1+1, 2+1 ve 3+1 gibi farklı ev tiplerinde 14 binden fazla konut inşa edilecek. Kampanyaya başvuru yapmak isteyenlerin ise bazı önemli şartları karşılaması gerekmekte.

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Başvuru yapılacak şehirde en az 1 yıl ikamet etmiş olmak (bazı özel durumlar için 3 yıl),
  • Daha önce TOKİ'den konut veya kredi almamış olmak,
  • Tapuda özgün bir konut mülkiyetine sahip olmamak,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak.

Konut Kampanyası Hangi Şehirleri Kapsıyor?

Yeni konut kampanyasından yararlanabileceğiniz şehirler arasında Şanlıurfa, Kastamonu, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirler de bulunuyor.

Taksit ve Başvuru Detayları

Önceki yılın taksit miktarlarına bakıldığında 2 bin ile 3,5 bin lira arasında değişiklik gösterdi. Ancak bu yıl taksitlerin 4 bin liradan başlayacağı öngörülüyor. Konutların inşasına başlanabilmesi için öncelikle ihalelerin tamamlanması gerekmekte. İhale sonrası Ekim-Kasım aylarında başvuruların alınması planlanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.