30 bin yataklı hastane hedefi ile Türkiye'nin yurtdışı atağı! İşte detaylar

30 bin yataklı hastane hedefi ile Türkiye'nin yurtdışı atağı! İşte detaylar
Türkiye sağlık sektöründe yurt dışında büyük bir atağa kalkarak büyüme gerçekleştiriyor.

Türkiye, sağlık turizmi alanında elde ettiği gelişmelerle yurtdışında büyüme fırsatlarına yöneliyor. Sağlık Yatırımcıları Derneği Başkanı İhsan Şahin, Türkiye'nin sağlık sektörü yatırımcılarının dünya genelinde 25 ülkede hastane ve medikal tesis kurma potansiyeline sahip olduğunu açıkladı.

25 Ülkeden Türk Sağlık Yatırımcılarına Davet!

Türkiye'nin sağlık turizmindeki başarıları, ülkedeki sağlık yatırımcılarının yurtdışında büyüme fırsatlarını artırıyor. Türk sağlık yatırımcıları, Suudi Arabistan, Katar, Türkmenistan, Fildişi Sahilleri, Senegal, Nijer, Rusya, Ukrayna, Romanya gibi yaklaşık 25 ülke tarafından hastane ve medikal ürün fabrikası kurmak için davet ediliyor.

5 Yılda Dünya Genelinde 30 Bin Yataklı Hastane!

Özel sektörün hastane yatırımları ve tedavi hizmetleriyle ilgili bilgi veren Şahin, Türkiye'deki sağlık ve medikal sektörü yatırımcılarının önümüzdeki 5 yıl içinde dünya genelinde 30 bin yataklı hastane yapmayı planladığını ve yurtdışındaki operasyon bütçesinin 20 milyar doları bulabileceğini ifade etti.

Şehir Hastanesi Konsepti!

sehir-hastanesi-konsepti.jpg

Dünya genelinde "şehir hastanesi" konseptine ilgi olduğunu belirten Şahin, küresel bir salgın durumunda büyük hastanelere, yataklara ve imkânlara ihtiyaç duyulacağını vurguladı.

Bu nedenle birçok ülkenin "şehir hastanesi" konseptini benimsemek istediğini açıkladı.

Sağlık Turizmi Ciro Hedefi 20 Milyar Dolar!

Türkiye'nin sağlık turizmindeki başarısı, 2022 yılında 10 milyar doların üzerinde ciro elde etmesine yol açtı.

Şahin, sağlık turizminde yıllık yüzde 10 ciro artışı hedeflediklerini ve sağlık turizmi cirosunun 2030'da 20 milyar doları bulabileceğini belirtti.

Türkiye, artık sağlık turizmi için tercih edilen bir destinasyon haline gelmiştir.