35 Bin Personel Alımında Son Durum Nedir?

35 Bin Personel Alımında Son Durum Nedir?
35 Bin Personel Alımında Son Durum Nedir?

2024 yılının ilk müjdelerinden biri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, Sağlık Bakanlığı bünyesinde 35 bin personel alımı yapılacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 35 bin personel alımı detayları açıklandı. Milyonlarca aday, bu detayları merakla beklerken, alımın ne zaman yapılacağı ve başvuru şartları konusunda bilgi arayışına girdi.

Sağlık Bakanlığı En Az 38 Bin TL Maaşla Kamu Personel Alımı Yapacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Şehir Hastanesi ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni'nde, "Önümüzdeki ay 15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sağlık personeli daha alıyoruz." açıklamasını yaptı.

Sağlık personel alımı için ÖSYM'ye kılavuz detaylarının gönderilmesiyle başvuru sürecinin başlayacağı belirtildi. Adaylar, KPSS puanlarına göre tercih yapacak ve sağlık kurumlarına yerleşmeyi bekleyecekler.

35 bin sağlık personeli alımında 15 bini hemşire kadrosuna yapılacak. Diğer kadro dağılımları ise henüz netlik kazanmadı. Bakan Koca, "35.000 kişi. Cumhurbaşkanımız beklenen haberi verdi.

Sağlık Bakanlığımıza gelecek ay itibarıyla 15.000’i hemşire, 8.000’i sürekli işçi olmak üzere, çeşitli branşlarda 35.000 yeni çalışma arkadaşı geliyor." şeklinde açıklama yaptı.

Konuya ilişkin yeni açıklamalar yapıldığında anlık olarak sitemizde görebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.