Adalet Bakanlığı, 2022 KPSS Puanıyla Toplamda 229 Personel Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı, 2022 KPSS Puanıyla Toplamda 229 Personel Alımı Yapacak
Adalet Bakanlığı, 2022 KPSS Puanıyla Toplamda 229 Personel Alımı Yapacak

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'ndan Duyuru

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, sözleşmeli personel istihdam edecektir. Bu kapsamda, Ek-1'de yer alan 229 pozisyon için sözlü sınav sonucuna göre personel alımı gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınavlara başvuruda bulunmak için 2022 yılı KPSS'ye giren ve her pozisyon için istenen puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilirler. Başvuruda bulunan adayların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin belirtilen şartları sağlamaları gerekmektedir.

Sözlü sınavlara, merkezi sınavda alınan puanlar esas alınarak her pozisyon için ilan edilen pozisyon sayısının üç katı kadar aday çağrılacaktır.

Başvuruda bulunan adayların genel ve Ek-1'de belirtilen özel şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, yaş şartlarını taşıma, askerlik durumu, suç mahkûmiyeti, akıl hastalığı, kamu haklarından mahrumiyet ve pozisyon için gerekli öğrenim niteliği bulunmaktadır.

Başvurular e-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu Başkanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden gerçekleştirilecek ve şahsen ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular 05 Şubat 2024 Pazartesi günü saat 10:00'da başlayacak ve 18 Şubat 2024 Pazar günü saat 23:59'a kadar devam edecektir.

Başvuruların değerlendirmesi KPSS P3, KPSS P93 ve KPSS P94 puanlarına göre yapılacak, en yüksek puandan başlayarak sıralama yapılacak ve belirlenen pozisyon sayısının üç katı kadar aday sözlü sınav için çağrılacaktır.

Kontenjan Bilgileri İçin

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.