Bakan Açıkladı150 Binlik Hibe Bu Vatandaşlara Verilecek! İşte Karşılıksız Para Alabilecekler

Bakan Açıkladı150 Binlik Hibe Bu Vatandaşlara Verilecek! İşte Karşılıksız Para Alabilecekler
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye'nin dört bir yanındaki engelli ve eski hükümlü vatandaşları sevindirecek bir duyuru yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal medya üzerinden paylaştığı haber ile, İŞKUR aracılığı ile engelli ve eski hükümlü bireyler için büyük bir hibe programı başlatılıyor.

Engelli ve Eski Hükümlülere Dev Hibe Desteği Yolda!

Bakan Işıkhan'ın açıklamasına göre, ülkemizdeki engelli ve eski hükümlü vatandaşlar artık kendi işlerini kurmak ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek için önemli bir fırsata sahip olacaklar.

İŞKUR tarafından yürütülecek olan bu program kapsamında, engelli girişimci adaylarına 150 bin TL'ye kadar, eski hükümlü girişimci adaylarına ise 110 bin TL'ye kadar hibe desteği verileceği açıklandı.

Detaylı Bilgi ve Başvurular

Hibe desteğinden faydalanmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlar, başvuru süreci ve gereken belgeler hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için İŞKUR'un resmi internet sitesini ziyaret edebilirler. Başvuru rehberine ulaşmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

son-basvuru-tarihi-ne-zaman.jpg

Bu önemli fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşların son başvuru tarihine dikkat etmeleri gerekiyor. Başvurular 15 Aralık 2023 tarihine kadar kabul edilecektir.

Bakan Işıkhan'ın engelli ve eski hükümlü vatandaşların yararlanacakları destek programı ile iş hayatına daha fazla kişiyi dahil edebilecek.