Bakanlık 81 İlde Yüzde 75 Destekle IPARD-III Programını Başlatıyor!

Bakanlık 81 İlde Yüzde 75 Destekle IPARD-III Programını Başlatıyor!
Tarım ve Orman Bakanlığı, tarım sektörünü canlandırmak ve kırsal kalkınmayı teşvik etmek amacıyla heyecan verici bir adım attı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, IPARD-III programı olarak bilinen bu yeni projesi ile 81 ilde tarım sektörüne büyük bir destek sunacak.

Yüzde 75 Destek!

IPARD-III programı, tarım sektörüne verilen destek oranını yüzde 75'e çıkarıyor. Bu yatırım, AB destekli kırsal kalkınma programları kapsamında gerçekleşiyor. Kısa sürede tarım sektöründe büyük bir gelişme bekleniyor.

Genç Girişimcilere Öncelik Verilecek!

Program, genç girişimcilere ve kadınlara öncelik tanıyarak projelerini hayata geçirmelerine yardımcı olacak. Bu da daha fazla istihdam ve ekonomik büyümeyi beraberinde getirecek.

Tarım ve Orman Bakanından Açıklama!

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yeni IPARD-III programının başarıya ulaşacağına inanarak programın yakın bir zamanda hayata geçirileceğini belirtti.

Hedef, Tarım Potansiyelini Yükseltmek!

tarim-ve-orman-bakanligi-81-ilde-yuzde-75-destekle-ipard-iii-programini-baslatiyor.jpg

IPARD-III programı, tarım potansiyelini artırarak kırsal bölgelerde istihdamı teşvik etmeyi amaçlamaktır. 81 ilde uygulanacak olması ve yüzde 75'lik destek artışı, sektörün gelişimine büyük katkı sağlayacak.

Kadın Girişimcilere Öncelik Sunulacak!

Özellikle kadın girişimcilere öncelik tanınması amaçlanan program ile daha geniş bir katılımın sağlanması bekleniyor. IPARD programlarının geçmiş başarısı, IPARD-III programının da olumlu etkilerle geri beslemeler alınacağını düşündürüyor.

Bu program hayata geçirildiğinde ise tarım sektöründe büyük bir dönüşüm sağlanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.