Diyanet İşleri Başkanlığı öğretmen alımı hakkında bilmeniz gerekenler!

Diyanet İşleri Başkanlığı öğretmen alımı hakkında bilmeniz gerekenler!
Diyanet İşleri Başkanlığı, öğretmen ve çocuk gelişimcisi alımı için yeni bir ilan yayımladı. İşte detaylar...

Alım Yapılacak Kadrolar ve Sayıları,

  • Öğretmen, 5 Kişi
  • Çocuk Gelişimcisi, 2 Kişi

Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru yapabilmek için aşağıdaki şartları karşılamak gereklidir,

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
  • Lisans düzeyinde eğitim veren üniversitelerden mezun olmak. Hangi bölümlerden mezun olunması gerektiği için ilana başvurmadan önce tabloya göz atmak önemlidir.
  • Öğretmen pozisyonu için 2023 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) KPSSP121 puan türünden en az 60 puan almak gerekmektedir.
  • Çocuk Gelişimcisi pozisyonu için 2022 yılında B grubu kadrolar için yapılan KPSS'den KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almak ve pedagojik formasyon belgesine sahip olmak gerekmektedir.

Not, Çocuk gelişimcisi pozisyonu için pedagojik formasyon belgesine sahip olunması gereklidir. Ayrıca, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Milli Eğitim Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu işbirliği ile açılan Pedagojik Formasyon ve 33 kredilik Yükseköğretim Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programlarından birini başarıyla tamamlamış olmak da gerekmektedir.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvurular, 15 Eylül 2023 tarihine kadar online olarak "sinav.diyanet.gov.tr" adresi üzerinden yapılacaktır. Başvurularınızı zamanında ve eksiksiz bir şekilde tamamlamayı unutmayın!

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu öğretmen alımı fırsatını değerlendirmek için gereken şartları sağlayan adayların başvurularını bekliyoruz. Başarılar dileriz!

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.