Dul ve yetim maaşı alan emekliler 5 bin TL’lik ikramiyeden faydalanabilecek mi? İşte kimlerin alabileceği

Dul ve yetim maaşı alan emekliler 5 bin TL’lik ikramiyeden faydalanabilecek mi? İşte kimlerin alabileceği
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli dul ve yetimlere de 5 bin TL’lik ikramiyenin verilip verilmeyeceği merak konusu.

Ülkemizin milyonlarca emeklisini sevindirecek Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi kimlere verip verilmeyecek büyük merak konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışmayan emeklilere tek seferlik olarak 5000 lira ödeme yapılacağını duyurdu. Bu önemli açıklama, Kabine toplantısı sonrasında geldi ve emekli dul ve yetim maaşı alanları da yakından ilgilendiriyor.

Çalışan emeklilerin bu ödeme kapsamına dahil olmayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 milyonun üzerinde emekliyi etkileyecek olan ödemenin Kasım ayının ilk yarısında hesaplara geçirileceğini müjdeledi.

Dul ve Yetimler de Unutulmadı!

dul-ve-yetimler-de-unutulmadi.jpg

Bu önemli gelişmeyle birlikte, dul ve yetimleri de sevindirecek düzenlemelere yer verildi. Dul olanlar çocuksuz ise yüzde 75, dul olanlar çocuklu ise yüzde 50, yetimler ise yüzde 25 oranında bu ödemeden faydalanabilecekler.

Bu doğrultuda dul olup çocuğu olmayan kişilere 3750 lira, dul olup çocuğu olan kişilere 2500 lira, yetimlere ise 1250 lira ödeme yapılması bekleniyor.

Bu müjdeli haberi alan emekli dul ve yetimler, ekonomik anlamda rahat bir nefes alacaklar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu bu ödeme, emeklilerimizin hayatlarını biraz daha kolaylaştıracaktır.