Eğitim Sen açığa alınan öğretmene destek çıktı

Eğitim Sen açığa alınan öğretmene destek çıktı
Eğitim Sen'den Kulp’ta açığa alınan öğretmene destek açıklaması

Diyarbakır Eğitim Sen, Kulp ilçesinde yaşanan öğretmenler arası kavgayla ilgili bir açıklama yaptı. Bu olayda Eğitim Sen üyesi bir öğretmen açığa alınmışken, diğer öğretmen hakkında herhangi bir yaptırım uygulanmadı. Eğitim Sen 1 nolu Şube Sekreteri Sinan Gündüz, olayı kınayarak, sürecin adil ve tarafsız olmadığını ifade etti.

EĞİTİM SEN AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMENE DESTEK ÇIKTI

Kulp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaşanan kavgada, müdür yardımcısı S.Ç. ve Kulp Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde rehber öğretmen olan M.M.S. karışmış, ardından soruşturma başlatılmıştı. Eğitim-Sen üyesi M.M.S. açığa alınırken, diğer tarafın korunduğu iddia edildi. Gündüz, bu durumu kınayarak, ilgili mercilerin kararının hukuksuz ve taraflı olduğunu belirtti. Gündüz, bu süreçte medyadan bilgi aldıklarını ve şiddeti tasvip etmediklerini, ancak olayın her iki tarafını kapsayan bir süreçle çözülmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Eğitim-Sen üyesinin açığa alınmasına yol açan süreci ve ilgili mercilerin kararlarını sorguladılar. Bu bağlamda, ilgili sendika başkanının ve disiplin kurulunun davranışlarına dikkat çekerek, adaletli bir süreç istediklerini belirttiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.