EGM POMEM polis alımı kadro ve kontenjanları belli oldu mu?

EGM POMEM polis alımı kadro ve kontenjanları belli oldu mu?
EGM POMEM polis alımı kadro ve kontenjanları belli oldu mu?

EGM POMEM 10.000 Polis Alımı: Kadro Detayları ve Başvuru Kriterleri Açıklandı! İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın yaptığı son açıklama ile gençlerin merakla beklediği haber geldi. Polis Akademisi bünyesinde yapılacak olan 10.000 polis alımı ile Türkiye'nin güvenlik kuvvetleri güçlenecek. İşte Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yapacağı bu büyük alım hakkında tüm detaylar:

EGM POMEM POLİS ALIMI KADRO VE KONTENJANLARI BELLİ OLDU MU?

Kadro ve Kontenjanlar: Emniyet Genel Müdürlüğü, 10 bin 102 personel alımı için kadro açtı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilan ile 3 ve 9 derece arası 500 polis memuru alımı yapılacak. Bu kadrolar, polis teşkilatının daha da güçlenmesine önemli bir katkı sağlayacak.

Bakan Yerlikaya'nın Açıklaması: Bakan Yerlikaya, "Yakında 10.000 polis alımı ile ilgili duyuru yapacağız" dedi. Ancak alımın başvuru şartları ve detayları henüz netleşmedi.

Başvuru Detayları: Polis alımı başvuru süreci ve detayları hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Gelişmeleri takip etmek için haberlerimizi izleyebilirsiniz.

POMEM Başvuru Şartları: Polis alımına başvuracak adayların;

  • Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olması,
  • Lisans veya önlisans mezunu olması ve KPSS'den bakanlıkça belirlenen taban puanı almış olması,
  • 18 yaşını tamamlamış ve sınav yılı itibariyle 30 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

10 Bin Polis Alımı Kadroları: İhdas edilen kadrolar arasında merkez ve taşra teşkilatı için polis memurları, başmüfettişler, merkez emniyet müdürleri ve moral eğitim merkezi yöneticileri bulunuyor. Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile ayrılan kontenjanlar, polis teşkilatının ihtiyaçları doğrultusunda belirlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.