Emeklilere 100. Yıl Cumhuriyet Bayramı Ek İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Emeklilere 100. Yıl Cumhuriyet Bayramı Ek İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?
Cumhuriyetin 100. Yılına özel olarak emeklilere ek ikramiye verilecek mi? İşte beklentiler…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda emeklilere yapılması planlanan ek bir ikramiye ödemesi gündemde büyük bir merak konusu haline geldi.

Normal şartlarda Ramazan ve Kurban Bayramları'nda ikramiye alan emekliler, 2023 yılına özel olarak Cumhuriyet Bayramı'nda da bir ikramiye alma konusunda büyük beklenti içerisindeler.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı uzmanları, üçüncü bir ikramiyenin ödenmesi için hazırlık yaptığı düşünülüyor. Emeklilerin bu özel dönemi daha coşkulu ve mutlu geçirmelerine katkı sağlamak amacıyla bir Cumhuriyet Bayramı Ek ikramiyesi ödemesi gündemde.

Emekliye Ek İkramiye Tutarı Belli Değil!

emekliye-ek-ikramiye-tutari-belli-degil.jpg

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak, ikramiye miktarı ve ödeme tarihi gibi detayları henüz kesinleştirilmediğini ifade etti. Dağ, "Hangi aşamada olduğunu çok fazla bilmiyorum. Ama Hazine ve Maliye Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız bu konuda hem emeklilerimizin bize gelen taleplerini karşılamak noktasında hem de bütçe dengesi pozisyonundaki hususu masaya yatırmak suretiyle en doğru kararı vermek için çalışmalarını hızla yapıyorlar. İnşallah bu konudaki çalışmalar nihayete erdiğinde bunu kamuoyuyla paylaşacaklardır." şeklinde konuştu.

Emeklilere Cumhuriyet Bayramı ikramiye ödemesinin kesinleşmesi için çalışmalar devam etmekte. Kamuoyu, bu konuda yapılacak resmi açıklamaları oldukça yakından takip ederek büyük bir merak içerisinde bekliyor.

Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümünde emeklilerin ek bir ikramiyeyle mutlu edilip edilmeyeceği ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.