Emeklilere müjde! Ek zam mı geliyor?

Emeklilere müjde! Ek zam mı geliyor?
Geçtiğimiz Temmuz ayında emekli maaşlarına zam yapılmıştı. Şimdi ise emeklilere ek zam yapılması gündeme geldi. Emeklilere ek zam mı geliyor? Detaylar haberimizde...

Pek çok farklı meslek grubunun maaşlarında zaman zaman zam yapılmaya gidildiği gibi emekli maaşlarında da kimi zaman zam yapıldığını gözlemliyoruz. Emekli maaşlarına geçtiğimiz Temmuz'da %25 oranında bir zam uygulanmıştı ancak bu zam çok sayıda emekliyi memnun etmedi. Şimdi ise emeklilere ek zam sağlanacağı tahmin ediliyor. Haberimizde konu hakkında detayları bulabilirsiniz...

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili açıklama yaptı

Geçen Temmuz emeklilere bir zam haberi gündeme gelmişti. Yapılan bu zammın ardından şimdi ise emekliler için yeni bir zam haberi gündemde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecilere yaptığı bir açıklamada konu hakkında konuştu ve memur maaşlarına zamlar yapılırken emeklilere zam yapılmamasını "olacak bir şey değil" olarak nitelendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklileri memnun edecek adımların atılacağının altını çizdi.

Emeklilere ne kadar zam yapılacak?

Emekli maaşları ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da açıklamada bulundu. Bakan emeklilerle ilgili olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarını aldıklarını ve çalışmaya başladıklarını belirtti.

İlerleyen süreçte emekli maaşlarına ne kadarlık bir ek zam uygulanacağı hakkında henüz resmi bir açıklama mevcut değil.

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Emekli maaşlarına ek zam uygulanacağının konuşulmasıyla beraber en düşük emekli maaşının ne kadar olacağı ve bu zammın ne zaman uygulanacağı gibi konular da merak edilmeye başladı.

Ancak daha konuyla ilgili detaylar tam olarak belli değil ve ek zam sonrasında en düşük emekli maaşının ne kadar olacağı bilinmiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.