Hükümetten Emekliye Tek Seferlik 5 Bin TL İkramiye Mecliste! İşte Ödeme Detayları

Hükümetten Emekliye Tek Seferlik 5 Bin TL İkramiye Mecliste! İşte Ödeme Detayları
Emekli vatandaşlara yönelik beklenen 5 bin TL'lik tek seferlik ikramiye düzenlemesi Meclis gündemine taşınıyor.

Hükümetten emeklilere verilmesi planlanan tek seferliğine 5 Bin TL açıklaması için son durum haberimizin ayrıntılarında aktarılıyor.

Emeklilere yönelik uzun süredir beklenen ikramiye haberi sonunda geldi. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, emeklilere sağlanacak 5 bin TL'lik tek seferlik ikramiyenin bir torba kanuna ekleneceğini açıkladı.

Meclis’ten Nasıl Geçecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Emekli maaşlarına yapılan zamların rutin bir süreç içerisinde işleyeceğini belirtti. Emeklilere verilecek ikramiyenin Meclis'te nasıl işleyeceği de netleşiyor. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, "Konutların turizm amaçlı kiralanmasına" dair torba kanuna, emeklilere yapılacak 5 bin TL ödemesinin de ekleneceğini belirtti. Emeklilerle ilgili madde, Perşembe günü Plan ve Bütçe Komisyonu'nda teklife eklenecek.

5 Bin TL'lik İkramiye Detayları Neler?

5-bin-tllik-ikramiye-detaylari-neler.webp

Emeklilere verilecek 5 bin TL'lik ikramiye, bir defaya mahsus olarak ödenecek. Ancak, emekli olup fiilen çalışmaya devam eden emekliler bu ikramiye kapsamı dışında tutulacak. Bu ödemenin bütçeye maliyeti 61 milyar lirayı geçiyor ve kasım ayının ilk yarısında hesaplara yatması bekleniyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek'ten Açıklama

Düzenleme hakkında açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Biz bütçe imkanlarını sonuna kadar zorladık ve orada önemli sayılacak tek kerelik ödeme kararlaştırıldı" dedi. Ayrıca, emeklilerin maaş zamlarına ilişkin sürecin, yılbaşı itibariyle rutin şekilde ilerleyeceğini belirtti. Şimşek, "Emeklilerimizi önceliklendireceğiz ve enflasyona ezdirmeyeceğiz" vurgusunu yaptı.,