İçişleri Bakanlığı kamu personel alımı, yaklaşık kaç kişi alınacak?

İçişleri Bakanlığı kamu personel alımı, yaklaşık kaç kişi alınacak?
2022-2023 Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS) gereken minimum puanı almış ve yabancı dil yeterliliklerini resmi belgelerle kanıtlamış olmaları gerekmektedir.

İçişleri Bakanlığı, kamu hizmeti kadrolarını güçlendirmek amacıyla yeni personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Adaylar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi altında belirlenen genel niteliklere sahip olmalı, ilgili alanda dört yıllık üniversite eğitimini başarıyla tamamlamış ve 35 yaşını geçmemiş olmalıdırlar.

İçişleri Bakanlığı kamu personel alımı, yaklaşık kaç kişi alınacak?

2022-2023 Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS) gereken minimum puanı almış ve yabancı dil yeterliliklerini resmi belgelerle kanıtlamış olmaları gerekmektedir. Başvuru süreci tamamen dijital ortamda, e-Devlet platformu üzerinden yürütülecek, böylece adayların tüm evrakları elektronik olarak sunmaları sağlanacak.

Bakanlık, adayların sınavla ilgili bilgilere ve sonuçlara e-Devlet üzerinden erişebileceklerini belirtiyor. Sözlü sınav sonrasında seçilecek asıl ve yedek adayların belgeleri, atama işlemlerinin tamamlanabilmesi için istenecek. Bu alım süreci, adayların mesleki bilgi ve becerilerinin yanı sıra genel yetkinliklerinin de değerlendirilmesine olanak tanıyacak şekilde kurgulanmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.